Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A CIB Bank miért nem adja az...

A CIB Bank miért nem adja az Eco lakossági folyószámlát jóváírási feltételhez való kötés nélkül 0 forintos számlavezetési díjjal? Miért ilyen pitiáner ez a bank?

Figyelt kérdés
Ha valakinek az Eco folyószámlájára nem érkezik egy (vagy több) hónapban semmi jóváírás, az miféle „többletköltséget” okoz a CIB-nek? Kivált akkor, ha semmit sem kell postai úton küldeniük a számlatulajdonosnak.

aug. 15. 07:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Ahelyett hogy rinyáltok mennyit von le a CIB, mert nem éri el a havi minimálbért a jóváírás… inkább gondolkodhatnátok, ha már van agyatok.


Jövedelem nélkül is elérhető a CIBnél az ingyenesség. Én minden hónapban saját magamnak utalok 200ezret a CIB-es számlámra, majd bankkártyás vásárlással (0 tranzakciós díj) visszanullázom a számlám azzal, hogy egy közeli lejáratú DKJ-t veszek. Még pár száz forint kamatbevétel is keletkezik melléktermékként, azon kívül hogy kikerültem a számlavezetési és az összes többi díjat... Ha lejár a DKJ, köv. hónapban megint megy az utalás a CIBbe (vagy eleve oda utaltatom a Kincstártól) és a körforgás indul újra. Nem kötelező áldozatul esni, az emberi faj az evolúcióban az agyát használva maradt fenn, nem ártana gyakorolni az alkalmazkodás, a gondolkodás képességét, ha a gazdasági táplálékláncban nem legalul akarjuk találni magunkat.


Persze könnyebb mást hibáztatni a valójában saját lustaságunk, szellemi renyheségünk következtében fellépő nyomorúságunkért. “CSúnYa gOnOsz BAnkÁrok kiZsáKmÁNyoLják sZeGÉny kiSeMBErt” 🤣🤣

szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
#21: szemellenzőském, hogy egyem meg azt az empatikus lelkedet: akik nem tudnak maguknak átutalni (mert nincs honnan), azok mit csináljanak?
szept. 8. 21:11
 23/25 A kérdező kommentje:
Ekkora csőlátású taplót, mint ez a 21-es... Szerinte általános az a mai Magyarországon, hogy az embereknek több folyószámlája van, és több forrásból származik jövedelmük... Sötét faaszfej...
szept. 8. 21:15
 24/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem figyeltél.. a Magyar Államkincstárnál teljesen ingyenes a számla mindenkinek mindig… már két kattintással lehet nyitni ügyfélkapun keresztül, éppen csak azt nem tudták megoldani hogy mindenkinek automatikusan megnyíljon mert még ez is bonyolult a bamba nyájnak… Na ONNAN ingyenes az utalás is. Kifele és befele egyaránt…

További szövegértési hiányosság, megint nem figyeltél… nem szükséges jövedelem. Ugyanazt az egyszeri 200000 forintot tudod újra és újra oda-vissza pingpongozni magadnak (vagy mit tudom én mennyi a minimálbér). Ennek melyik része nem érthető?

szept. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Bogaram, te nem írtál világosan. „Én minden hónapban saját magamnak utalok 200ezret a CIB-es számlámra” Hogy honnan, az kimaradt.
szept. 8. 21:30
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!