Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova érdemes befektetni fél...

Hova érdemes befektetni fél milliót manapság?

Figyelt kérdés

Van a bankban olyan 1 millió ft-om ami igazából nem szükséges mostanában nekem. A felét szeretném valahova befektetni a másik fele marad, hátha valami gond adódik, akkor kicsit tud segíteni rajtam.

Tudom, megmosolyogtató befektetési összeg, de mégis: hova érdemes befektetni, ami viszonylag biztonságos? Lehet akár 3-5 éves időtartamra is lekötve. Tudom nem fog sokat kamatozni, nem ebből leszek gazdag, de legalább nem áll egyhelyben egy számlán.



júl. 22. 17:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#10 utazásra és hasonlókra megkeresem a pénzt, ezt csak amolyan "felesleges pénz" ami a szükségleteken és szórakozáson felül van. Magam továbbképzésére is befektetek egy ideje havi X összeget külön.
júl. 23. 17:30
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

11: akkor tégy magadnak egy szívességet és vedd komolyan a megtakarítást. Ha jó életet élsz, nem nélkülözöl, akkor ez az 1 misi nagyon vékony. Kevesebbet engedj meg magadnak, és többet rakj el. Havi 15% minimum.

Nincs olyan hogy "felesleges pénz", egy pénzügyileg tudatos embernek a megtakarítás az első és legfontosabb kötelező havi kiadása.

júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#12 Huhh, nem akartam túlbonyolítani, azért kicsit egyszerűsítettem a storyt a kérdésben. Ennél több félretett pénzem van, van saját családi házam agglomerációban (hitel nélkül, 90%ban minden felújítva), van egy kiadott lakásom is budapesten, autóm, rendes munkám.

Viszont úgy csinálom, hogy amit félrerakok, annak egy része fixen erre, vagy arra van félrerakva. Pl: minden hónapban rakok babakötvénybe olyan 100-at 8 éve a kisfiamnak, saját továbbképzésre havi 50-et (könyvek, képzések, ilyesmi), nyugdíjbiztosításra is teszek be, illetve külön gyűjtök a számlámon a ház apránkénti felújítására (évi olyan 2 milliót), aminek remélem idén vége lesz már. Szüleimet is támogatom havonta egy kis összeggel. És ez az 1 millió pluszban marad nagyjából évente, amit úgy igazán már nem tudok mire félretenni/költeni, csak áll: gyerek rendezve, szülőket segítem, nyugdíj rendezve, ház nem omlik rám, szórakozás, nyaralás, normál, de nem pénzverő élet megvan (tényleg rohadt sokat melózom, nem lopom a napot). Biztos vehetnék jobb kocsit, vagy drágább telefont, de ez nekem nem kell. Kicsibe meg el akarom kezdeni forgatni, de nem értek hozzá, erre irányult a kérdés, hogy mivel érdemes kezdeni.

júl. 23. 20:21
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
15% az tényleg nagyon minimum. Érdemes a 40-30-20-10 szabályt követni: a jövedelem 40%-a megélhetésre, max 30%-a hitelre, 20%-a megtakarításba és 10%-a szórakozásra/utazásra/hobbira.
júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

13: Lehet ingatlanba vagy szolgáltatásba vagy termelésbe befektetni úgy is, hogy nem kell megvedd a teljes ingatlant/infrastruktúrát, és nem te foglalkozol a munkával, hanem a cég, te tulajdonrészt veszel a cégben.

Én most tudok egyet, ahol 1000 Euró a minimum, airbnb-vel foglalkozik a cég Tenerifén és bérlik a villát, de meg akarják venni. 3 szint van, az első, amit megvesznek, 1 M Euró, a második is 1 M Euró, és a 3. 1,5 M Euró.

14-16% osztalékot akarnak fizetni évente, és ezen felül résztulajdonos leszel az ingatlanban, aminek az értéke szintén növekszik.

Minden héten van a részletekről webinár.

Én is vettem benne üzletrészt.

Eddig 70-80 befektető van, és 650 000 Euró gyűlt össze.

júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
#15 Igen, ilyesmiről olvastam, de amiket én találtam hasonlót, az mind irodaépület, ami állítólag most nem annyira megy magyarországon, mert több épül, mint ami a kereslet lenne. Mivel kezdő vagyok ezekben mennyire ajánlanád ezt nekem?
júl. 23. 21:14
 17/20 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg a témába vágó oktató könyveket javasolni? Nem feltételen nagy befektetők sztoriját akarom olvasni, inkább kezdőknek való tanulmányokat!
júl. 23. 21:16
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár ez pont egy nagy befektető nevét viseli, és filozófiáját követi, ezt ajánlom:

[link]

A 15-öshöz hasonló haverom haverja tuti tippje jellegű tenerifés webináros szaroktól óvakodj, mint a tűztől.

júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
33%

16: Szivesen átküldök egy linket, és akkor meghallgatod a webinárt, és el tudod az alapján dönteni.

Mivel elég nagy vagyonod van és kereseted is szépen van és csak 1250-1300 Euró sorsáról döntesz most, mindenképpen ajánlanám, mert sok újat tudsz ezáltal tanulni a befektetések világából, a kockázat pedig kicsi.

Küldj egy mailcímet, ha szeretnéd a linket, meg amik a benyomásaim.

júl. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kiszámoló blog összegyűjtött cikkeivel és a YouTube akadémiájával nagyon szépen le lehet fektetni a pénzügyi tudatosság alapjait, megismerheted a befektetések fő tudnivalóit, a buktatókat is beleértve. Bencze Balázs YouTube csatornája és (azt hiszem, ingyen nézhető) alapozó videó sorozata is hasznos lehet.
júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!