Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek 15-20 millió...

Szerintetek 15-20 millió forintot mibe érdemes manapság befektetni?

Figyelt kérdés
El akarjuk adni a nagyszülői házat falun, nagyjából a fenti összegre saccoljuk a lehetséges nyereséget. Arról beszélgettünk a családban, hogy érdemes lenne valami olyan dologba befektetni a pénzt, ami még fial is, mert ha csak úgy tartjuk a bankban, akkor szinte semmi kamatot sem adnak rá. A későbbi terveinkben szerepel a költözés, de bizonyos okokból ez még nem valósítható meg, annak pedig nem látom értelmét, hogy befektessünk pl. egy olyan lakásba, amelyet még talán évekig sem tudunk használni, így annak az állaga is csak romlana. Amennyire láttam, már állampapírba is egyre kevésbé éri meg pénzt fektetni. Vállalkozói vénája a családban senkinek sincs, ezért vállalkozást sem indítana senki, még esetleg a másokhoz való csatlakozás jöhetne szóba, csak nem mozgunk ilyen körökben, és vadidegenként biztosan furcsa lenne odaállni valaki elé, hogy "helló, társulnék veled, beadok 10-15 millát a cégedbe". Nincs túl sok ötletünk, de nem akarjuk hagyni "parlagon heverni" a pénzt. Szerintetek mi lehet ma jövedelmező?

2022. júl. 20. 18:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
1/3 ad aranyba usd euro es bitcoin
2022. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
lakásba
2022. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
28%
Vidéken egy kis lakásba.
2022. júl. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#4: Vidéken élünk, ennél "vidékebbre" már nem akarunk menni, legalábbis az országnak ebben a szögletében nem. Kiadni meg azért lehet kockázatos, mert az ország keleti részéből így is menekül, aki tud, és még egy kisvárosban sem biztos, hogy találnánk albérlőt, másrészt kevés a megbízható ember, aki fizeti is az albit, és nem is pusztítja le.
2022. júl. 20. 19:10
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
Mégis mi nem éri meg az állampapírban? Hogy folyamatosan kamatozik és semmi kockázata? Ahan
2022. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
4. Én 1 éve voltam hasonló helyzetben, azért ajánlottam ezt. Szolnokon vettem egy panelt 17 millióért. Az a szülővárosom, de már rég nem ott élek. Ki tudtam adni és hozza a pénzt is, picit még az ára is emelkedett. Te persze nem tudom hol laksz, milyenek a körülmények.
2022. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#5: Ha pl. Egyéves Magyar Állampapírba teszem a pénzt, az 4,25%-ot kamatozik, ami kb. 630 000 forint kamatot jelentene 15 misinél (ami szerintem röhej ahhoz képest, hogy az állam ezt a pénzt hányszor forgatja meg, és mennyi nyeresége lehet a befektetésein), viszont a vágtató infláció mellett ez egy év múlva szerintem a felét sem fogja érni. Ha hosszabb időre fektetem be, egyrészt mi a biztosíték arra, hogy ha x év múlva kiveszem a pénzem, akkor az is fog érni valamit, plusz ha jön egy államcsőd vagy bankpánik vagy bankzárlat vagy bármi más, akkor nem tehetek semmit, ha állam bácsi azt mondja, hogy "elvben garantáltuk neked, hogy kamatostul visszakapod a pénzed, gyakorlatilag viszont nem tudunk fizetni". Még azt sem tudod, hogy fél év múlva mi lesz, nem hogy hosszú évekre lekösd a pénzed, legalábbis szerintem ez pont nem az a világ, amelyikben azt tudnád tervezni, hogy x év múlva biztosan ez vagy az lesz.
2022. júl. 20. 19:45
 8/22 anonim ***** válasza:
50000 usd
2022. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#6: Az ország északkeleti részén, innen menekül, aki csak teheti. Itt jórészt csak falvak meg kisvárosok vannak, elöregedő társadalommal és szinte minimális álláslehetőséggel.
2022. júl. 20. 19:47
 10/22 anonim ***** válasza:
21%
úgy bírom az ilyet az se tudja merre az előre kéri a segítséget ,de neki semmi se jó mert mindenkinél okosabb tudja dolgokat.
2022. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!