Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova érdemes befektetni fél...

Hova érdemes befektetni fél milliót manapság?

Figyelt kérdés

Van a bankban olyan 1 millió ft-om ami igazából nem szükséges mostanában nekem. A felét szeretném valahova befektetni a másik fele marad, hátha valami gond adódik, akkor kicsit tud segíteni rajtam.

Tudom, megmosolyogtató befektetési összeg, de mégis: hova érdemes befektetni, ami viszonylag biztonságos? Lehet akár 3-5 éves időtartamra is lekötve. Tudom nem fog sokat kamatozni, nem ebből leszek gazdag, de legalább nem áll egyhelyben egy számlán.



júl. 22. 17:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

Esetleg jó lenne olyan lehetőség, ahova idő közben tudok még pluszba berakni összeget! Tehát ha még rakok félre, akkor bővíthetem a korábban befektetett részt!

júl. 22. 17:27
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
állampapír
júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Nyitsz az államkincstárnál egy ingyenes számlát és veszel állampapírt.
júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
10%
Részvények
júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
#4 Te direkt rosszat akarsz az embereknek? Ne javasolj már részvényeket olyan embernek, aki nem ért a pénzügyekhez és csekélyke megtakarítását szeretné BIZTONSÁGOSAN befektetni!
júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%
4: Több rá a költség, mint a nyereség...
júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Pl Lightyear-en nem túl magas a költség. Egy részvényeket tartalmazó ETF-nél jobb befektetést nem nagyon lehet ajánlani hosszú távon úgyhogy csak semmi picsogás.
júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

#7 - Aki olvasni tanul, az mesekönyvekkel kezdi, nem a háború és békével.

A befektetéseknél is jobb lépcsőzetesen haladni.

Első lépcsőfoknak az állampapír az ésszerű döntés.

Nem kell örökre benne marad, de valahol el kell kezdeni.

júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8: nem nagyobb kunszt tartós befektetési számlára VWCE-t venni, mint állampapírt. Vagy legalábbis nem annyival, hogy egy olvasni, egérrel kattintani képes ember ne legyen képes rá.

[link]

Megnyitja a számlát, megveszi, és kész. És akkor nem egy szar magyar állampapíron ül, hanem egy értelmes, diverzifikált ETF-en.

júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Fél milliot egy utazásba érdemes "befektetni" másra ez kevés.
júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!