Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire gyakori, hogy 20...

Mennyire gyakori, hogy 20 évre vesznek fel emberek lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Gondolkodok lakáshitel felvételén, azonban a törlesztő csak úgy tűnik barátságosnak ha 240 hónappal kalkulálok.

Korábban volt már lakáshitelem azonban csak 10 évre. 20 év nagyon távolinak tűnik.


Van valamilyen statisztika arról, hogy átlagosan hány évre vesznek fel ilyen jellegű kölcsönt az emberek?



júl. 21. 13:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem k#rvára mindegy mások hány évre veszik...? A Te életedről van szó, nem másokéról.
júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

[link]

"Az új építésű lakásokra felvett lakáshitelek átlagos futamideje a legutóbbi adatok szerint 21,8 év, a használt lakásokra felvett hiteleké 19,6 év"

júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Elég gyakori, még a 25 év is. Én értem a problémádat, 20 év az irdatlan sok. De nem feltétlen kell végig fizetni. Én 15 évre vettem fel lakáshitelt, az is soknak tűnt, de jövőre, 10 év után végtörleszteni fogom.

Hosszabb futamidővel alacsonyabb a törlesztő és tudsz félre tenni. Amit nem szabad, hogy túlvállald magad: a fizu nagyon max 30%-a menjen hiteltörlesztésre.

júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
nagyon
júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Meglehetősen gyakori. Már csak azért is mert sokan gondolkodnak úgy, hogy ha a másik is felvette 20 évre, akkor én miért ne vehetném. Nem kell senki után ugrálni a kútba. Akkor kell felvenni, ha vállalható kockázatot jelent.
júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
Vegyél olcsóbb lakást akkor!
júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként nem önmagában a futamidő a lényeg.

Az egyik ember felvesz 25 millió hitelt 20 évre és havi 180 ezer törlesztőt fizet a nettó 450-es fizetésére, a másik meg felvesz 40 milliót 30 évre, amire havi 250-et fizet az 1,2 milliós jövedelméből. Szerinted a kettő közül ki az őrült?

júl. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 krwkco ***** válasza:
62%
A lakás egy életre szóló fogyasztási cikk, amihez sokszor egy élet lakhatásra fordítható jövedelme kell. Ehhez képest nem sok, hogy 20 év jövedelmét az időben előre lehet hozni egy hitellel .
júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Neked miért számít, hogy ki hány évre veszi fel, ha a te pénztárcád csak a 20 évet engedi?

Egyébként meg fogsz lepődni, még 25 évre is lehet akár.

júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán ez a legelterjedtebb a húsz év.
júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!