Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire meredek ötlet 15...

Mennyire meredek ötlet 15 millió lakáshitelt egyedül felvenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy lakást, van pár millió megtakarításom ami önmagában putrira lenne elég maximum. Párkapcsolatom nincs, gyerekem és egyéb hitelem nincs. Nettó jövedelmem minimum 450 ezer, legtöbbször több inkább 500 az átlag. Másodállást tudnék vállalni, mert amúgy laza a munkám. A hiteltörlesztő 15 évre kb 170 ezer/ hónap 20 évre 100 ezer/ hónap.

Vágjak bele vajon vagy várjak a csodára/ gazdag pasira/ lottó nyereményre/ tündér keresztanyára? A még spórolj pár évet annyira nem opció, eddig is spóroltam és úgy felmentek az árak hogy ami mondjuk 5 éve jó lett volna az mostmár ugye semmire se elég.


júl. 9. 23:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%

Ha megvan a vételár 30-35%-a, akkor a havi 100 ezret be lehet vállalni. Felvenném 20 évre. Aztán ahogy emelkedik a fizetésem elkezdenék gondolkodni rajta hogy tudnám korábban visszafizetni.

Én is kifizettem a lakáshitelem 8 év alatt. De akkor még nem voltak ilyen magasan az árak.


Mindenképp olyan helyen venném, ahol eladni és kiadni is viszonylag könnyen lehet.

Ha most otthon laksz, akkor B tervként, ha megszorulsz haza tudsz költözni és kiadni.

júl. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Bp-től 60km-re lévő városban, 60nm felújított panel. Elvileg kiadható hirdetések alapján többért is mint ami a törlesztő lenne. Sose volt hitelem így nem értek hozzá sajnos. Valaki talán mondott olyat, hogy pár éve felvett lakáshitelt akkor 400 ezer volt a fizetése és 130 a törlesztője és mostmár 600 a fizetése az infláció miatt ugye az is emelkedett és hogy évek alatt ez könnyebb lehet.
júl. 10. 00:22
 3/23 Carragher_x ***** válasza:
35%
Milyen kiadásaid vannak most? Mennyit költesz lakhatásra? Van-e egyéb adósságod, kezességvállalásod, peres ügyed, rendszeres kötelezettséged? Mennyit teszel félre a fizetésedből jelenleg? Mennyit kell költeni a vásárolt ingatlanra, hogy teljesértékűen beköltözhess? Milyen fenntartási költségei vannak? Milyen egyéb költségeket generál (pl nagyobb utazási ktg pénzben és időben)? Mennyi a tőkéd alternatív költsége (tehát az a hozam, amit elbuksz azáltal, hogy ingatlanba teszed és nem valamilyen egyéb befektetésbe)? Meddig tervezel az adott ingatlanban lakni?
júl. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
5%
Várd meg amíg lesz párod, ha vállaltok 3 babócát, akkor akár 50 millió is jár. Most ráadásul a babaváró türelmi ideje ki lett tolva 7 évre.
júl. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Én se vártam tovább a tavalyi évbe sikerült egy megfelelő ingatlant találni, kicsivel a piaci ár alatt hirdették, mivel sürgős volt az eladása. Nem bántam meg azóta se, hogy egyedüli adósként belevágtam. Adóstársat a hitel felvétel pillanatába nem tudtam bevonni. 14M Ft volt a hitel összege. Következő év a durva, amíg a vagyonszerzési illetéket is fizetni kell a hitellel együtt. Lehet rá kérni 12 havi pótlékmentes részletfizetést.
júl. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Mit dolgozol, ami mellett ilyen egyszerű a másodállás?
júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%
Valamit nem jól számolsz, képtelenség hogy ennyivel kevesebb kamtot kelljen fizetned 20 éves hitel esetében.
júl. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%
15mila nem sok szal
júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Felvenném simán és a lehető leghosszabb futamidőt választanám, hogy biztosra menjek abban, hogy minden körülmények között fizetni fogom tudni. Kérnék egy 10 éves kamatperiódust mellé mondjuk és arra törekednék, hogy mire az letelik, visszafizessem. Ha sikerül sikerül, ha nem, nem dől össze a világ. A hiteled inflálódik, a fizetésed meg jobb esetben nő.
júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%
15 millió ma már aprópénz
júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!