Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire meredek ötlet 15...

Mennyire meredek ötlet 15 millió lakáshitelt egyedül felvenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy lakást, van pár millió megtakarításom ami önmagában putrira lenne elég maximum. Párkapcsolatom nincs, gyerekem és egyéb hitelem nincs. Nettó jövedelmem minimum 450 ezer, legtöbbször több inkább 500 az átlag. Másodállást tudnék vállalni, mert amúgy laza a munkám. A hiteltörlesztő 15 évre kb 170 ezer/ hónap 20 évre 100 ezer/ hónap.

Vágjak bele vajon vagy várjak a csodára/ gazdag pasira/ lottó nyereményre/ tündér keresztanyára? A még spórolj pár évet annyira nem opció, eddig is spóroltam és úgy felmentek az árak hogy ami mondjuk 5 éve jó lett volna az mostmár ugye semmire se elég.


júl. 9. 23:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Még 2017-ben vettünk lakást. Együtt a párommal, de alig egy-két éve dolgozva, albérletben élve alig tudtuk összepattintani a 4 millió önerőt, egyet szülőktől kaptunk kölcsön. A törlesztőnk már akkor is alacsonyabb volt, mint bérelni, ebben az esetben pedig szerintem nem kérdés melyik a jobb döntés. Kiskapu nincs. Az a kiskapu, hogy bátor vagy és belevágsz. A béreink nőttek, így a 13 milliós lakáshitelünk törlesztője már 1-2 év után is nevetséges volt. 5 év után végtörlesztettünk és tovább költöztünk családi házba. Na mielőtt azt mondaná valaki, hogy nekünk könnyű volt anno (nem volt, de) itt már busásan megfizettük az áremelkedéseket. A lakásunk lett az önerő, plusz a babaváró, plusz megint felvettünk 12 millió hitelt. Amikor átköltöztünk nyugiban, akkor betörlesztettük a két ltp-nket a hitelünkbe. (Ja, igen. Azt elfelejtettem mondani, hogy fizettünk még kettőt a szüleink neve alatt, abból lett a lakásunk végtörlesztője.)

Az esetleges felújításokra, vagy egy befektetési célú lakásvásárláshoz pedig megint kötöttünk egy ltp-t. Tudom, nem a világ legjobban hozó befektetése, de a mi tudatlanságunkkal kényelmes megoldást nyújt hosszabb távon.

Én úgy érzem, hogy minden "szint ugrás" nehéz volt. Meghozni a döntést mindenképpen és utána az első 1-2 év is igen kifeszített volt anyagilag, mire mindent felújítottunk, bebútoroztunk, stb. De utána az a nyugalom, ami utolér, semmihez sem fogható.

Legyen mindig megtakarításod (6-8 havi legalább) ez a pénz tabu. Csak akkor nyúlj hozzá, ha valamiért kiesel a melóból. Plusz lehet érdemes elgondolkozni hitelfedezeti biztosításon.

Összességében nekem mindig az volt a felfogásom, hogy olyan nincs, hogy nem tudjuk fizetni a lakhatásunkat, mert egyszerűen nincs más opció. Inkább a kevesebb törlesztő, mint a több lakbér, mellesleg ha albérletben nem fizetsz, következő hónapban repülsz. Ha hitelt nem fizetsz és nem kommunikálsz a bankkal is hónapok, mire komolyabb következménye lenne.

Ezen felül azzal tudsz "trükközni", hogy a lehető leghosszabb futamidővel veszed fel (alacsonyabb a törlesztő) és megpróbálod mielőbb végtörleszteni a hiteledet. Vagyis attól, hogy 25 évre veszed fel a hiteledet, nem kell 25 évig fizetned.

júl. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Carragher_x ***** válasza:

Kiskapu nincs, jellemző számítási hiba viszont annál több. A leggyakoribb tévedés, amikor valaki összeveti a jelenlegi bérleti díját és a jövőbeni törlesztőrészletet és azzal győzködi magát, hogy hát közel annyi mindkettő, akkor már inkább magamnak fizetek. Nem magadnak fizetsz, hanem a banknak és a törlesztőrészlet jelentős része kamat, ami soha nem is lesz a tiéd. A bérleti díj nem egyenértékű a törlesztőrészlettel, hisz saját ingatlannál felmerül rengeteg olyan kiadás, ami bérlésnél nem téged terhel.

Ha végig mész azokon a kérdéseken, amiket még tegnap írtam, akkor elég jó képet tudsz majd alkotni, hogy érdemes-e belevágnod vagy sem, infók nélkül igazán érdemi dolgot senki nem fog tudni írni.

júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
őszintén? totál vállalható. Inkább hiteltörlesztőt fizess, mint albérletet...
júl. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!