Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tartozásról kaptunk levelet,...

Tartozásról kaptunk levelet, de most hallottunk először a hitelügyintézetről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kaptunk egy sima posta levelet egy hitelügyintézettől, és benne egy egyoldalas szöveget amiben néhány több tízezres tartozás van feltűntetve(3 havi) . A levélen nincs semmilyen pecsét vagy aláírás, csak annyi, hogy 8 napon belül be kell fizetni a felszólítási díjjal együtt a megadott bankszamlára. Hívtam őket pénteken, de nem vette fel senki. A hitelügyintézet valós. 2 telefonszám van feltűntetve, és az egyik telefonszám valamilyen felszámolás alatti céghez szól. Nektek volt már ilyen? Ti kaptatok már hasonló levelet?
júl. 13. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

Nem, nekünk nincsenek kifizetetlen tartozásaink.


Nekünk befektetéseink vannak.

júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nekunk sincs. Legalábbis eddig nem volt. Most halottam róluk először.
júl. 13. 17:08
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Abban a levélben nyilván az is benne van, hogyan keletkezett a tartozás. Mindig benne van.
júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nincs benne semmi.
júl. 13. 17:15
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Tehát kaptál egy levelet ami látszólag egy ismert hitelintézettől érkezett, amiben olyan tartozások vannak amikről te nem tudsz és a benne lévő kontakt telefonszám nem is ahhoz a céghez szól, a másikat meg nem veszi fel senki?


Nekem ez olyan próbálkozós kamu szagú...

júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5/ én is erre gondolok. A név és a cím stimmel. De még csak nem is tértivevényesen jött, és nem is kellett átvenni. Sima postai levél. A megadott bankszámlaszám viszont ehhez a hitelügyintézethez tartozik. Amire el kellene utalnom ezeket az összegeket.
júl. 13. 18:11
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Rakerestél a cégre is?

Hétfőn majd hívd fel őket,picit átverés szaga van.

júl. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Amíg nem sikerül tisztázni a valós céggel, ne fizessetek semmit.
júl. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Vajon mi lehet az a "hitelügyintézet"?


Google-ban nincs rá találat, vélhetően nem létezik ilyen magyar szó.

júl. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
Én is most hallok csak először hitelügyintézetről, annak ellenére, hogy 15 éve a bankszektorban dolgozom.
júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!