Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bankom felhív és egyből...

Ha a bankom felhív és egyből személyes adatokat akar bekérdezni, helyesen teszem, ha megtagadom a kérést és nem adom ki semmilyen adatomat telefonon?

Figyelt kérdés

Van a CIB banknál folyószámlám és hitelkártyám is.


Az elmúlt két hétben háromszor is felhívtak, mindig másik ügyintéző. Annyit mondanak, hogy a CIB banktól hívnak és az igénybe vett szolgáltatásukkal kapcsolatban kellene beszéljenek velem, majd be akarnak azonosítani úgy, hogy személyes adatok megadását kérik tőlem.


Én ezt eddig mindhárom alkalommal udvariasan megtagadtam. Sőt utoljára már kicsit erélyesebben visszakérdeztem, hogy ne haragudjon hölgyem, de ugye nem gondolja, hogy épeszű emberként bármilyen személyes adatot is ki fogok most Önnek adni telefonon, amikor annyi adathalászatos visszaélés van mostanában? A hölgy erre közölte, hogy igazam van, megérti az aggodalmamat, de sajnos a törvényi előírások miatt addig nem tudunk tudni tovább lépni, amíg nem működök velük együtt a beazonosításban.


A végén mindig közlik, hogy sajnos akkor így nem tudnak beazonosítani és semmit nem árulhatnak el arról, hogy miért keresnek, majd elbúcsúznak.


A harmadik hívás után már kicsit elbizonytalanodtam, hogy vajon most itt mindenki hülye, csak én vagyok a helikopter?


Szerintetek ilyen hívás esetén együtt kellene-e működjek és megadni a kért adataimat telefonban, vagy én gondolom jól, hogy ez a legnagyobb hülyeség lenne és nagyon helyes, hogy nem adok ki semmit? Ti mit gondoltok erről?



jún. 29. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

"Sajnos akkor így nem tudnak beazonosítani és semmit nem árulhatnak el arról, hogy miért keresnek, majd elbúcsúznak."


Akkor biztos nem is annyira fontos, amiért keresnek.

jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha valóban a CIB-nél van számlád, és az ügyintéző név szerint téged keres (tudja a teljes nevedet), akkor van rá esély, hogy valóban a CIB ügyintézője szeretne közölni valamit. De azért legyél óvatos.


Érdemes utánanézni a telefonszámnak, hogy valóban a banké-e.


Én a hasonló hívásoknál a "kölcsönös beazonosítást" szoktam javasolni az ügyintézőnek. Azaz: mondja meg a születési évemet, és utána én mondom a hónapot, napot. Mondja meg anyám vezetéknevét, utána én mondom a keresztnevét. És így tovább. Ezzel a módszerrel a telefonáló is azonosítja magát, és én is. Az a tapasztalatom, hogy a rossz szándékú telefonálók itt lekopnak. Amikor valóban banktól, biztosítótól hívtak, akkor ebbe mindig belementek - esetleg maga az ügyintéző ajánlotta fel ezt a módszert.

jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Én soha nem veszek fel semmilyen bankból érkező telefont, akkor sem, ha látom, hogy tényleg a bank hív. Ha akarnak valamit, írjanak hivatalos levelet.


Egyéb szolgáltatasuk pedig nem kell, így is eleget húznak le rólam.

jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Egy időben az otp nevében hívogattak így engem, mai napig sem tudom, tényleg otp-sek voltak-e. Továbbá azt sem értem, hogy ha valóban a bank csinálja ezt, miért nem levélben keres meg...
jún. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Ilyenkor megmondod neki, hogy köszönöd a jelzést, és majd te felhivod a bankot a hivatalos elérhetőségén.


Nem bonyolult...

jún. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5-ös:


És ugyan miért hívnám fel őket? Nekem aztán egyáltalán nem fontos, hogy bájcsevegjek velük! Ha nekik van valami fontos közölni valójuk, akkor majd valahogy tudtomra adják.

jún. 30. 07:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Raiffeisennél van számlám, ott is így kezdik a hívást.
jún. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

#6

Lehet, hogy te tényleg ilyen hülye vagy

jún. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Hintalow ***** válasza:
100%

Amikor telebankárkènt dolgoztam, akkor kèt okból mentek a kimenő hìvások, vagy telemarketing, vagy valami egyeztetni való tranzakció, gyanús kártyás művelet, utalás stb.

Az ilyen ügyfèlvèdelmes feladatoknál èn sem szenvedtem sokat, ha nem akart megadni adatokat, akkor megmondtam, hogy milyen számon tudja hìvni a bankot, aztán ment a blokkolás a kárytára folyamat szerint, hogy gyanús tranzakció, ès nem tudtuk visszaigazolni, majd hìv az ügyfèl úgy is, ha nem tudja használni 😀

Itt is ezek az okok lehetnek, nagyobb valószìnűsèggel valami ajánlat/más csomagba v. szegmensbe terelès, ha meg valami gyanús lenne a számlán, azt úgy is èszre veszed, mert ha nem tudnak egyeztetni, akkor korlátozni fognak.

jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
ez teljesen normális folyamat. Személyes adatokkal azonosítanak téged, mert nem tudhatják, hogy ki veszi fel a telefont. Semmi bankkártyaszámot nem fognak kérni, ne aggódj.
jún. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!