Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Providentnél, ha van már...

Providentnél, ha van már náluk hitelem, csak ajánlat alapján kaphatok másikat, vagy igényelhetem “direktbe”?

Figyelt kérdés

Van a providentnél egy kisebb összegű hitelem, amit rendesen előírás szerint fizetek. Kb 2 hónapja szükségem lett volna még pénzre, akkor azt mondta a hölgy a telefonban, hogy 3 hónap után tudnak ajánlatod tenni.

Mikor letelt a 3 hónap, felhívtam őket hogy ha szeretnék, tudnék-e már felvenni újabb hitelt, azt mondta az ügyintéző hogy nem lát jelenleg új ajánlatot, keresnek majd ha esetleg lesz.

Most szükségem lenne egy nagyobb összegre, és náluk szeretném megigényelni, utána néztem és azzal a futamidővel amivel én szeretném (2 év) a saját bankomnál sem olcsóbb..

Jelenleg 4 hónapos a náluk lévő kölcsönöm, heti fizetéssel törlesztem, jövő hét közepén lesz esedékes a következő fizetés.

Olyan kérdésem lenne, hogy aki járt már hasonló cipőben, ha kifejezetten azzal hívom fel őket hogy igényelni szeretnék, akkor adnak-e, vagy csak akkor tudok újabb hitelt felvenni és csak annyit, amikor és amennyit ajánlanak?

Előre is köszönöm a válaszokat!



jún. 6. 06:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze lehet további hitel(ek)et igényelni, a Provident szeret pénzt keresni, de vannak bizonyos korlátok.


Egyrészt törvényi: JTM mutató - 500 ezer forintos nettó jövedelem alatt maximum a jövedelem 50%-a lehet a havi törlesztőrészlet.


Másrészt a hitelező kockázati étvágya: ha úgy ítélik meg a hitelbírálat során hogy túl szar a hitelképességed, a termék THM-je nem kompenzál a kockázatosságodért, akkor is visszautasítanak.

jún. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%
Utcára akarsz kerülni...?
jún. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!