Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ezt ajánlom annak, akitől...

Ha ezt ajánlom annak, akitől kölcsönkérek, akkor az kellően korrekt ajánlat, ugye?

Figyelt kérdés

Kölcsön fogok kérni pénzt magánembertől, de nem kérem ingyen, plusz szeretném biztosítani, hogy igen legyen a válasz.

Havi részletekben fizetném vissza 6 hónap alatt, 10%-os kamatra (minden hónapban fizetve, nem pl. az utolsó részlettel egyben).

Szerintetek ez korrekt ajánlat?


2022. dec. 15. 14:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Hát, én ennyiért nem adnék. Bevághatnám S&P 500-ba, és hozna annyit egy átlagos félévben, és tudom hogy nem kell kopogtatnom meg behajtóhoz mennem ha kéne a pénzem.


Ha tiszta vagy, menj bankba ennyiért, és intézd a papirmunkát. Én 20% alatt nem adnék, bár a visszafizetés kezdésével pl lehet várni egy picit.

2022. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
10% meg az inflaciot sem fedezi.
2022. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az állam is fizet 10%-ot, de alacsonyabb a csődkockázata mint neked és még likvidebb is az állampapír mint egy magánkölcsön.


Ráadásul 25% az infláció, ezen belül az élelmiszerdrágulás 40% körüli, ami tartósnak ígérkezik - szóval 30%-os kamat az ami piacképes, csak azt meg nem termeled ki és önmagában növeli a csődvalószínűséget…

2022. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
OK, akkor 20% már megfelelő lenne? Tiszta vagyok, csak tele hitellel, bank már nem ad, pedig simán tudnám fizetni. Behajtó nem kell, becsületes ember vagyok, ultrastabil munkahellyel, ezt az illető is tudja (aki egyébként a nagyapám).
2022. dec. 15. 14:35
 5/20 A kérdező kommentje:
Huhh, szóval inkább 30%?.....
2022. dec. 15. 14:35
 6/20 A kérdező kommentje:
Egyébként ő ilyenben, hogy S&P 500 stb. nem gondolkozik, mert kizárólag a legkevesebb kockázatú befektetésekben gondolkozik (csak állampapírban hajlandó tartani a pénzét). Tehát annyit kell ajánlanom, ami azért ennél jobb - csak nem tudom ez mennyi lesz jövőre.
2022. dec. 15. 14:38
 7/20 A kérdező kommentje:
Kicsit utánanéztem, úgy látom nem várják 18%-nál magasabbra az inflációkövető kamatot sem. Szóval talán 20% már jó lenne.
2022. dec. 15. 14:53
 8/20 krwkco ***** válasza:
80%
Családon belül, de üzleti alapon a 20% megfelelő. De én a kölcsönadó helyében megkérdezném, hogy mire kell. És csak akkor adnék, ha a célt jónak tartom.
2022. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk unokamnak adnek kamatmentesen is, de whatever. 20% szerintem oke.
2022. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%
Utálom az ilyeneket, mint amilyen én leszek - szóval akik nem a kérdésre válaszolnak -, de a "tiszta vagyok, csak tele hitellel, bank már nem ad" sornál összeugrott a gyomrom. Így éltük le a gyerekkorunkat a szüleimmel, hitel hitelre, majd az egyikkel kifizetni a másikat, stb...nem tudom a háttered, de próbáld meg elkerülni az adósságspirált és inkább húzd össze a nadrágszíjat, ha tudod. Az ultrastabil munkahely marha jó dolog, de ha csak az eladósodásod tudod vele finanszírozni, akkor csak elodázod a bajt. Sok sikert az életben, vigyázz magadra!
2022. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!