Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hová érdemes félretenni a...

Hová érdemes félretenni a pénzt, hogy ne csak megőrizze, hanem növelje is az értékét?

Figyelt kérdés

Szeretnék havi 250.000 forintot félretenni, hogy vészhelyzetekre legyen tartalékom. Azon gondolkodom, hogyan gyűjthetném ezt a pénzt úgy, hogy ne csak félretegyem, hanem kamatozzon is. Gondoltam például bankjegyben vagy aranyban tartani a pénzt, de lehet, hogy van ennél jobb megoldás is.


Van valakinek ötlete vagy tapasztalata, hova érdemes gyűjteni a pénzt úgy, hogy ne veszítsen az értékéből, hanem növekedjen is? A legfontosabb számomra az, hogy mindezt online tudjam intézni, és nem fontos, hogy csak Magyarországon belül legyen elérhető a lehetőség. Külföldi "befektetésekre" is kíváncsi vagyok.



máj. 30. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
meg kell duplázni forexen victory módszerrel
máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Azt úgy hívják befektetés, ami vagy bejön vagy nem.
máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Dkj/állampapír
máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Forex, victory módszer
máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

@2


Nem, amire te gondolsz, az a szerencsejáték.


A befektetés --- ha tudod mit (miért) csinálsz --- "bejön". Épp ez a lényege.


Kérdező,


A befektetésekről tanulni kell. A pénzcsinálás "művészet.


A kérdésedre akkor lehet korrekten válaszolni, ha tudjuk, hogy mekkora tanulási hajlandóságod van. Akarsz-e a pénzügyi befektetéseiddel "foglalkozni" is azon kívül, hogy "beteszed valahová".


Ha nem, akkor marad a pénzügyi analfabéták befektetési lehetősége, valamelyik állampapír. Hozama valójában nulla (pontosabban negatív előjelű), de kicsit lassabban inflálódik bennne a pénzed, mint otthon, a fiókban.


Részvénybefektetéssel lényegesen jobb hozamot lehet elérni, de ez már valamennyire "foglalkozós", hisz nem mindegy, milyen részvényt vásárolsz, s az sem mindegy, hogy mikor. Nem bonyolult egyébként, aki csak kicsit is elemzős típus, annak ez kitűnő elfoglaltság lehet. (Hobbi, ami pénzt hoz.)


Ha lényegesen több hozamot szeretnél, akkor forex, esetleg kripto. Ezekkel --- az előbbiekhez képest --- kifejezetten sokat kell foglalkozni, bár ebben a műfajban is van swing típusú (hosszabb távú, mármár befeketetés jellegű) ügylet. Azonban, ebben az esetben is érdemes naponta egyszer, öt perc erejéig ránézni a chartokra, mindig megnézni a napi záróárakat. Viszont, cserébe egy eső piacon is könnyedén lehet növelni a tőkét.

máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
+1 szavazat a forex victory módszerre.
máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Én például felújítandó / közepes állapotú ingatlanokat vásároltam amik frekventált helyen helyezkednek el. Felújítást követően kiadtam egyetemista albérlőknek + az értéke is pár év alatt triplázódott.
máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
VWCE
máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!