Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az ingatlanárverések miért...

Az ingatlanárverések miért fejeződnek be olyan magas licittel, amiért már egyébként is lehet vásárolni hasonló tehermentes lakást?

Figyelt kérdés

Tudom, vannak olyan esetek, amikor a végrehajtást kérő egy olyan követelésre kéri meg az eljárást, amit ő korábban megvásárolt banktól, vagy bármilyen faktoring cégektől általában törekéd áron. Ebben az esetben érthető és indokolt, hogy irreálisan magas licittel végződjön az árverés, hiszen, ha egy 1000 forint értékű követelést megszerez 200 forintért, ő továbbra is jogosult a tulajdoni lapon szereplő teljes összegre. Egyébként 1-2 ilyen esetet lecsekkoltam a tulajdoni lapokon, és egyértelműen ez látszott belőle. Általában az ilyen árveréseken 1 darab, nagy összegű licit érkezik csupán az ingatlanra.


Viszont látok olyan hirdetményeket, ahol a követelés jogosultja egy bank (nagy összegű kölcsöntartozás), és a nyertes licit (hosszas licitküzdelem eredményeként) a legtöbb esetben meghaladja az adott ingatlan piaci árát. Őszintén, kinek éri ez meg?



2024. máj. 6. 10:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"És akkor még ott lehetnek a meglepik később, a birtokbavételt követően, pl. az adós, zaklató üzemmódban."


A végrehajtó kiürített állapotban köteles átadni az ingatlant, ha "beköltözhetően" írta ki az árverést.


Zaklató pedig más jellegű vétel esetén is előfordulhat. Meg az is, hogy mégsem költözik ki az eladott ingatlanából.

2024. máj. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!