Az ingatlanárverések miért fejeződnek be olyan magas licittel, amiért már egyébként is lehet vásárolni hasonló tehermentes lakást?
Tudom, vannak olyan esetek, amikor a végrehajtást kérő egy olyan követelésre kéri meg az eljárást, amit ő korábban megvásárolt banktól, vagy bármilyen faktoring cégektől általában törekéd áron. Ebben az esetben érthető és indokolt, hogy irreálisan magas licittel végződjön az árverés, hiszen, ha egy 1000 forint értékű követelést megszerez 200 forintért, ő továbbra is jogosult a tulajdoni lapon szereplő teljes összegre. Egyébként 1-2 ilyen esetet lecsekkoltam a tulajdoni lapokon, és egyértelműen ez látszott belőle. Általában az ilyen árveréseken 1 darab, nagy összegű licit érkezik csupán az ingatlanra.
Viszont látok olyan hirdetményeket, ahol a követelés jogosultja egy bank (nagy összegű kölcsöntartozás), és a nyertes licit (hosszas licitküzdelem eredményeként) a legtöbb esetben meghaladja az adott ingatlan piaci árát. Őszintén, kinek éri ez meg?
"Az ingatlanárverések miért fejeződnek be olyan magas licittel, amiért már egyébként is lehet vásárolni hasonló tehermentes lakást?"
Miért NE fejeződnének be reális piaci áron...? A licit nem jelenti, hogy filléres árakon kelnének el a kikiáltott javak, sőt, tipikusan így lehet a legmagasabb árat nyerni rajtuk.
Igen, de én biztosan nem szarakodnék azzal, hogy egy lehetetlen időpontban elmenjek megnézni a lakást 10 percre, majd fizessem be az árverési előleget, aztán az árverés utolsó 10 percében verjem a licitet és vagy az enyém lesz, vagy nem. És akkor még ott lehetnek a meglepik később, a birtokbavételt követően, pl. az adós, zaklató üzemmódban.
Jelentős kockázat egy árverési vétel még akkor is, ha tehermentes és beköltözhető, 1/1-es tulajdonról beszélünk. És igenis úgy gondolom, hogy ezt a kockázatot az árnak is tükröznie kell.
De nem ez volt a kérdés, hanem, hogy miért bűncselekményeket "legalizálnak" ezzel?
Most attól, hogy bebüffentettél egy teljesen irreleváns választ (4.), attól nem leszünk okosabbak.
Mert már a sok eszkimó, kevès fóka elv èrvènyesül. Egy 10-12 ève mèg ki lehetett fogni jó vèteleket, amikor mèg csak 3-4 licitáló volt egy ingatlanra. (Volt távolabbi ismerős, aki űzte ezt a bizniszt)
Azóta már annyian rárepültek, hogy a nyerès izgalmában a nagy verseny mellett úgy is felmegy a piaci árra a licit.
Ismerős sem űzi már ezt, ránèzeget, hátha van valamikor egy jó vètel, de amikor legutoljára beszèltem vele, ő is mondta, hogy igy már nincs èrtelme.
1./ Mert mondjuk pont az a kecó kell neki, amelyet árvereznek, nem pedig egy másik. Éppen ezért hajlandó "akármennyit" is fizetni érte.
2./ Egyszerűen csak hülye és nem veszi észre, hogy ha magától keresne másikat, jobban járna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!