Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erdemes fiatalon kolcsont...

Erdemes fiatalon kolcsont felvenni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem birom itthon tovabb, mennem kell, mar beleorulok ebbe ami itthon megy, semmi nem valtozik. Viszont jelenleg meg nincs annyi penzem amibol el tudnek indulni. Alberlet kaucio ami nem keves plusz egy kocsit is venni szeretnek. Alapbol aztgondolom, hogy siman ki tudnam gazdalkodni jelenleg a kolcson visszafizeteset havonta az alberlet mellett es meg boven maradna is, de akkor is felek ebbe belevagni, megis csak ados leszek evekig. Mit tanacsoltok? 2-3millio forintot legalabb fel akarnek venni.
2023. dec. 26. 23:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

"aztgondolom, hogy siman ki tudnam gazdalkodni jelenleg a kolcson visszafizeteset havonta az alberlet mellett es meg boven maradna is"


Mostanáig mennyit gazdálkodtál ki?

2023. dec. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hat nem fogok hazudni, mivel utalok itthon lenni, ezert folyamatosan bulizni jarok, meg mindenfele baromsagra elkoltom(etterem,ruha stb) csak hogy addig se kelljen itthon lennem. Kb csak aludni jartam haza, igy nem raktam felre semennyit kb. De, ha nem kellene menekulnom tovabb, akkor ez valtozna.
2023. dec. 26. 23:49
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem bulizni járnál menekültedben, hanem melózni, akkor gyűlne a zsozsó.
2023. dec. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Szóval ahelyett hogy céltudatosan gyűjtöttél volna / befektetted volna a pénzt mindig teljesen elk*tad úgy hogy abszolút 0 megtakarításod van. Attól hogy nem bszod el az összeset szórakozóhelyeken vagy éttermekben még nem kellett volna otthon ülni... Az a helyzet, hogy aki ennyire nem képes bánni a pénzzel annak teljes öngyilkosság hitelt felvenni még az elinduláshoz is.
2023. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Persze, vedd fel és költözz el otthonról. De aztán nem ám anyuval visszafizettetni, ha beletörik a bicskád!
2023. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hat de dolgozom, abbol jarok bulizni meg mindenfele, mostmar 2 eve fix munkahelyem van.
2023. dec. 26. 23:58
 7/18 A kérdező kommentje:
Es megis mibe fektessem bele, nagyon szivesen meghallgatom az otleteidet.
2023. dec. 26. 23:59
 8/18 anonim ***** válasza:
45%
Hány éves vagy?
2023. dec. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
A kommentjeid es posztod alapján is te azert akarsz felvenni pénzt, hogy elszórd. Nem, arra nem érdemes felvenni. Azért, hogy albiba lelépj, arra 600ezer elég kell legyen. De te 2-3 misit akarsz felvenni, mert te autót is akarsz venni. Eddig itthon laktál és nem tudtal félretenni. Most albi és autófenntartás mellett tudnál félrerakni? Kötve hiszem. Kezdj el most spórolni. Bulizz kevesebbet. Tanulj meg gazdálkodni a pénzeddel.
2023. dec. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Persze, vegyél csak fel pár milliót, verd el kocsira és albérletre! Garantálom, hogy most nagy dérrel-dúrral elmégy otthonról, aztán fél- max egy év után a küszöb alatt csúszva fogsz visszamenni anyucihoz, hogy elcseszted...


Eleve minek akarsz 2-3 milliót? Egy albérlet 120-150 ezer havonta, kaució az mondjuk 300, szóval az egész megvan fél millióból, plusz még egy 200 ezres mozgástér, tehát ha még veszel pár bútort és egyebet, akkor is 1 millió max. A maradék 2 milliót mind a kocsira akarod elverni? Olcsóbban is kapsz normális kocsit, amivel el tudsz indulni.


Az élet nem így működik, pajtás! Képzeld, én 20 éves korom óta dolgozok. Én se nagyon bírtam otton, de ahelyett, hogy bulizni jártam volna és elszórom a pénzem, szépen gyűjtögettem, félre tettem. És amikor a megfelelő önerő összegyűlt, akkor nem albérletbe, hanem saját lakásba költöztem. Kocsiból meg tudod, mit vettem? Egy Marutit 300 ezerért. Első autónak tökéletes volt.

2023. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!