Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megtakarást válasszak?

Milyen megtakarást válasszak?

Figyelt kérdés

ha minden hónapban félre tudok tenni egy 10-20e ft közötti összeget, akkor milyen banki terméket válasszak?

tőzsdébe nem szívesen mennék bele, mert nem értek hozzá, és magas a kockázat.


egyenlőre csak gyűjtök, ameddig tudok, ha valami váratlan esemény miatt nem kell kivennem a pénzt, akkor (jó sok idő után :D) lakást szeretnék venni. persze tudom, hogy ez egy hosszútávú dolog, de mivel van saját lakásom, így nem izgat. tehát tulajdonképpen a leendő gyermekemnek szeretném.


2010. okt. 20. 16:00
 1/5 A kérdező kommentje:
basszus, megtakarítást szerettem volna írni, sorry... :D
2010. okt. 20. 16:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj egy szakemberrel. Nekem életbiztosításom van, ami egyelőre jó, az az egy hibája, hogy az első két évben nem lehet kivenni pénzt. Viszont ha legalább tíz évig él, akkor amit utána veszek ki, azt nem terheli a kamatadó, függetlenül attól, mikor tettem be, és ez jó.

Meg elvileg jó hozama is van, hát ezt majd meglátom.


Szerintem keress egy tanácsadót és beszélj vele. Nekem van egy, aki elég jó, készséges, egy csomó mindent átnézett velem, mire kiválasztottuk ezt.

2010. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az életbiztosítással kombinált befektetések akkor jók számodra, ha legalább 10 évig nem szeretnél a pénzhez nyúlni, viszont ezt a pénzt bármire elköltheted. Ha nem szeretsz kockáztatni, akkor lehet úgynevezett hozam garanciás befektetést választani, ez nagyon korszerű, jó takarékoskodási forma.

Ilyen szerződést biztosítótársaságoknál, vagy bróker cégeknél köthetsz.


Ha nyitsz egy folyószámlát bármelyik bankban és ezen lekötöd időszakosan (2 hónaptól kezdve már vannak lekötési lehetőségek) az ott felhalmozott pénzt, annak megvan az az előnye, hogy bármikor hozzáférhetsz, ami egyben a hátránya is, hiszen az ember hajlamos rá, hogy ami könnyen elérhető, azt el is költse, ha kicsit is megszorul. A kamat nem túl magas, viszont a pénz bármire elkölthető és nincs hosszú futamidő sem.


A különböző megtakarítási számlák se rosszak, de a kamata elég alacsony.


Vehetsz különböző értékpapírokat is, pl Kincstárjegyeket, ha már 1-200E Ft-ot összegyüjtöttél.


Takarékoskodhatsz kifejezetten lakáscélra is, ahol az állam az éves befizetésedre 30%os állami támogatást ad. Ilyen a Fundamenta Lakáskassza megtakarítási programja, illetve az OTP Lakáselőtakarékossági programja. Mindkettő jó, a hozam pl egy 4 éves programnál 11%-os az állami támogatással együtt, viszont itt be kell tartani azt a szabályt, hogy csak lakáscélra költheted. Vehetsz belőle ingatlant, de felújításra is költheted, lényeg, hogy számlával igazold, mit vettél belőle.


Ha bővebbet szeretnél tudni, írj privátban, szívesen segítek.

2010. okt. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valójában, tényleg a gyermekednek szeretnéd megtakarítani, akkor mindenképpen hosszútávba gondolkodj min.10 év. Vannak kifejezetten ilyen helyzetekre kialakított konstrukciók, amivel meg tudod alapozni gyermeked jövőjét, s valószínű hogy hitelre sem lesz szüksége. Én vallom és hiszem ha a takarékoskodást vesszük előtérbe, és nem a könnyebbik utat (hitelt veszünk fel)válasszuk, akkor ma sok család nem itt tartana! De pont ez a baj, hogy a magyar ember nem szeret megtakarítani., csak költekezni!
2010. okt. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"A kockázat és a félelem a jólét felépítésének ellenségei. Tudással mindkettő legyőzhető."

Charles Givens


Vannak olyan megtakarítási formák, amelyhez nincs futamidő, nincs kötelező befizetés, bármikor hozzáférsz a megtakarításodhoz, elég jól teljesítenek, ja és a költségeket is perce pontosan látod a letéti számlakivonatodban, on-line, és nem drágább a fentartása mint egy banki számlának.

2010. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!