Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tönkretettem az életem. Le...

Tönkretettem az életem. Le fognak csukni vagy szimplán ellehetetlenítik az életem?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden kifejteni. Kérlek vegyétek figyelembe, hogy a morális és a felelősségteljesség viszonylatból rengeteget marcangolom magam, így nem is ilyen kommentekre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy mire számítsak a jövőt tekintve?


Van 6 félévnyi diákhitelem (6x 250 000 Ft)

illetve 2 alkalommal igényeltem szabad diákhitelt (2x 750 000 Ft)

van egy személyi kölcsönöm amit lényegében anyukám kérésére vettem fel. (nem hajlandó tovább fizetni, viszont még 4 évig kellene fizetni havi 30 ezer forinttal)

Végül pedig egy Telekomos előfizetésem, amely havi 18 ezer forint.


Egyetem mellett dolgoztam, viszont egy nem régi autóbaleset miatt nem tudom folytatni az eddigi munkám, gyakorlatilag kirúgtak. (Fizikai munka)



2 havi elmaradásom van minden felé, ahova havi törlesztővel kell fizetnem az elmaradásokat. Már kapom a leveleket és a hívásokat, illetve a telefonom is kikapcsolják hamarosna.


Összességében romokban hever az életem, diplomáig még pedig 4 félév lenne hátra. Jelenleg passzívon vagyok pénz, lehetőségek nélkül, egyedül.


A jövőben mire kell számítanom ezt illetően? Feltételezem egyre többet fogom kapni az értesítőket, hogy tartozásom van, aztán előbb utóbb ha találnék valami munkát, akkor "inkasszót" tesznek a számlámra az elmaradások miatt..


Viszont ezen felül még mire kell számítanom? Házhoz is fognak jönni, esetleg bírósági ügy?


Mentálisan felőről a tehetetlenségem, viszont továbbra is próbálok megoldást keresni a nehézségeimre. Sokat segítene, ha tudnám mire számítsak az előbb leírtakkal kapcsolatban.


22/F


2023. nov. 7. 15:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

10 miért kéne neki fizetnie? Nem ő vette fel... Ja, hogy naiv volt a gyerek, és más helyett gondolta, hogy jó lenne eladósodni mégjobban, nyilván bármilyen szerződés nélkül, hogy azt kölcsönzi neki? Hát, pofára esett. Pénz terén nincsenek barátok főleg nem család.



Kérdező, nincs világvége. Feltételezem, hogy nincs saját ingatlanod amit vihetnének, szóval igazából ők szívnak, nem te. Te bármikor felszívódhatsz külföldön, és sok sikert, hogy ott megtaláljanak, bármit behajtsanak.

2023. nov. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A husegidos tvnet,telefont nem lehet csak ugy felmondani..
2023. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Alá se kelet vóna írnia egy ennyire lehúzós csomagot...
2023. nov. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom te hol lesz, de egyaltalan nem draga, foleg hogy marciusban alapbol 15%ot mindenkinek megemelkedett..

En a telekomnal a telefonomra, a netre es a tvre fizetek 20at, amiben benne van 3600ert az hbomax. A husegido miatt sok kedvezmennyel.

Kozepes tv, alap telefon elofizetes sok nettel, es alap net csomag.

2023. nov. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
59%

14:

[link] legkiseb net meg mobil csomag 4,5k

[link] net 5k-tol


Miről beszélsz? Legalább ne terjeszd a hülyeségedet hogy téged lehúznak. Persze lehet két kézzel szórni a pénzt a hülyeségre, de a csóka csóró, és munkája sincs, nem a lehúzós giga XXXL csomagokat kéne neki ajánlani, mert létezik költséghatékony is. A csókának spórolás kéne, és bőven ki lehet jönni 10k-ból, főleg ha nem a lehúzós tcomnál vagy.

2023. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

10kbol sehol nem hozol ki telefon elofizetest nettel, tv + plusz vezetekes nettel.

En 20at fizetek, de azert mert nekem ez jo.

Egy szoval sem mondtam nem lehetne kihozni olcsobban. Ha nem lenne hbom es mondjuk nem 50giga netem lenne hanem 4 akkor kapasbol 12knal lennek. De ha egyszer husegidos, akkor nem tud ugralni.

2023. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kiszámoló akadémiát nézd végig
2023. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Sokat segítene, ha tudnám mire számítsak az előbb leírtakkal kapcsolatban."


5-ös válaszomban leírtam, hogy mire számítsál. Azt tudd, hogy a diákhitel tartozás nem évül el jobbára soha. Minden egyes végrehajtási cselekménnyel ugyanis újra indul az elévülés számítása. Ha a NAV behajthatatlannak minősíti is a tartozást, és megszünteti ezzel az indokkal az eljárást, a Diákhitel Zrt. 1 év elteltével újra kérheti az eljárás lefolytatását. Az állam nem mond le olyan könnyen a pénzéről.


A többi tartozásra végrehajtást az önálló bírósági végrehajtók (ÖBV) végeznek, nem kis költséggel. Ha mondjuk a tartozásod már nem is áll fenn, (kifizetted, elévült, méltányosságból elengedték) az ÖBV a saját költségére akkor is folytatja ellened a behajtási eljárást.


Mivel jár egy végrehajtás, amit csak végrehajtási joggal rendelkezők végezhetnek (NAV, ÖBV, önkormányzati adóhatóság)?


- bankszámla inkasszózás

- jövedelem-letiltás

- ingófoglalás (gépjármű nyilvántartásból/vagy a helyszínen, minden más ingóság helyszínen)

- ingatlan foglalás (nyilvántartásból)

- helyszíni eljárás (adott esetben ingatlan felnyitása, ha nem vagy együttműködő)

- követelésfoglalás (ha tartozik valaki neked, és erről van hivatalos irat, akkor azt a tartozást lefoglalhatják)

- munkáltató mögöttes kötelezése (ha nem teljesíti a jövedelem-letiltást a munkáltató)

- széffoglalás és felnyitás

- elővezettetés (ha beidéznek és nem jelensz meg)

- behajtási jogsegély indítása (külföldi hatóságot megkeresik, hogy a kint fellelhető vagyonodra folytassa le az eljárást)


Nem ijesztgetni akarlak, csak szemezgettem a lehetőségek közül...

2023. nov. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!