Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tönkretettem az életem. Le...

Tönkretettem az életem. Le fognak csukni vagy szimplán ellehetetlenítik az életem?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden kifejteni. Kérlek vegyétek figyelembe, hogy a morális és a felelősségteljesség viszonylatból rengeteget marcangolom magam, így nem is ilyen kommentekre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy mire számítsak a jövőt tekintve?


Van 6 félévnyi diákhitelem (6x 250 000 Ft)

illetve 2 alkalommal igényeltem szabad diákhitelt (2x 750 000 Ft)

van egy személyi kölcsönöm amit lényegében anyukám kérésére vettem fel. (nem hajlandó tovább fizetni, viszont még 4 évig kellene fizetni havi 30 ezer forinttal)

Végül pedig egy Telekomos előfizetésem, amely havi 18 ezer forint.


Egyetem mellett dolgoztam, viszont egy nem régi autóbaleset miatt nem tudom folytatni az eddigi munkám, gyakorlatilag kirúgtak. (Fizikai munka)



2 havi elmaradásom van minden felé, ahova havi törlesztővel kell fizetnem az elmaradásokat. Már kapom a leveleket és a hívásokat, illetve a telefonom is kikapcsolják hamarosna.


Összességében romokban hever az életem, diplomáig még pedig 4 félév lenne hátra. Jelenleg passzívon vagyok pénz, lehetőségek nélkül, egyedül.


A jövőben mire kell számítanom ezt illetően? Feltételezem egyre többet fogom kapni az értesítőket, hogy tartozásom van, aztán előbb utóbb ha találnék valami munkát, akkor "inkasszót" tesznek a számlámra az elmaradások miatt..


Viszont ezen felül még mire kell számítanom? Házhoz is fognak jönni, esetleg bírósági ügy?


Mentálisan felőről a tehetetlenségem, viszont továbbra is próbálok megoldást keresni a nehézségeimre. Sokat segítene, ha tudnám mire számítsak az előbb leírtakkal kapcsolatban.


22/F


2023. nov. 7. 15:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell ezt tulgondolni. Majd jon a vegrehajto es megprobal foglalni a bejelentett lakcimeden, meg inkasszozak majd a szamlaidat.


Viszont nagyon fontos, hogy a hitelezokkel beszelj, probalj meg valami engedmenyt elerni nalluk. Ok is mashogy allnak egy olyan adoshoz aki probal fizetni, mint egy olyanhoz aki csak eltunik.

2023. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Le nem csuknak.


En azt javaslom, menj ki kulfoldre es dolgozz ott. Aztan par honap utan gyere haza mondjuk 1 het szabadsagra(nem vegleg) es minden fentallo tartozasoddal vedd fel a kapcsolatot es probalj megegyezni. Fektetelezhetoen mire hazalatogatsz lesz par ezer eurod es el tudod kezdeni torleszteni a hiteleket. Elsokent a szemelyi kolcsont es az elmaradt telekomosat fizesd ki. A diakhitet hagyd a vegere.

2023. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.


#1 - A bejelentett lakcímem a nagyszüleimnél van. Ez okozhat számukra nehézségeket ? Én kollégiumban élek, nincs bejelentve tartózkodási helyként.


#2 - Igen, én is hasonlóban tudok gondolkozni. Köszönöm.

2023. nov. 7. 16:13
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem okozhat a nagyszuloknek semmit.


Mindenesetre amit az egyes javasolt, meg a kulfold elott szolj a telekomnak es a banknak. Ha kapnal par honap haladekot mig atadjak a koveteleskezelonek akkor jobban kijonnel.

Foleg ha kimennel kulfoldre, es az elso havi fizetesedbol mondjuk 1000eurot egybol a tolresztesre forditanal. Talan haza se kene jonnod hisz telefonon is felveheted veluk a kapcsolatot. Utalni meg tudnal bankszamlarol.

2023. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Diákhitel tartozásod a NAV-nál fog landolni behajtásra, a többi tartozásod pedig önálló bírósági végrehajtónál (ÖBV).


Nyilván mindkét végrehajtó megpróbálja behajtani azt, amit csak lehet. Ha nem lehet, akkor behajthatatlanként tartják számon és majd folytatják az eljárást, ha találnak vagyont, amiből a követelések megtérülnének.


Minden helyen, akinek tartozol, kezdeményezhetsz valamilyen méltányosságot. Részletet, mérséklést, halasztást. Tehát ott, akinek tartozol. Ha nem érsz el semmit, akkor mehetsz az ÖBV-hez egyezkedni. NAV-hoz diákhitel miatt hiába mész, nem dönthetnek felette, csak a végrehajtásával foglalkoznak. Ott a diákhitelt folyósítót kell felkeresned a méltányossági kéréseddel.

2023. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezel woltfutárnak, hetente kifizetnek. Szabadidődben woltozol. Reggel 9-től este 11- ig, a számodra ráérős időben bármikor dolgozhatsz. Csak egy átlag bicikli kell hozzá. Mivel hetente kifizetnek, egy hónap alatt utoléred magad…
2023. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Előre kelet vóna gondolkoznod nem utána. A telefon előfizetést pl. mond le, annál jóval olcsóbbat is tudsz szerezni, de amúgy meg ez még mindig elégé filléres tétel.
2023. nov. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Abba a 18ba valoszinuleg a tv es a net is benne van es ugy 18k.
2023. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Jo hat tv nem kell, a net meg mobil meg sok annyiért.
2023. nov. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Azért azt a kölcsönt, amit anyukádnak vettél fel neki kell kifizetnie. Havi 30 az nagyon sok a te helyzetedben.


Mondd el neki, mekkora kilátástalanságba sodort ezzel téged, és fizesse vissza a tartozását azonnal. Ha kell, akkor zaklasd ezzel naponta, de ne hagyd.

2023. nov. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!