Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszót tettek a számlámra,...

Inkasszót tettek a számlámra, lenne pár kérdésem, amit nem értek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy van egy tartozásom az OTP Faktoring felé, amit nem tudtam fizetni. Fel is hívott egy kedves ügyintéző előző héten csütörtökön, hogy átadták végrehajtásra, stb. Mondta, hogy küld postán egy nyomtatványt, amin kérjek/ajánljam fel, hogy befizetek előre X összeget. Elmondta a végrehajtó nevét is, akihez került az ügy. Vártam a levelet, mire most csütörtökön jött egy sms, hogy az a bizonyos végrehajtó inkasszó jogcímen leemelte az összes pénzt (nem volt sok, kb. 8000 Ft) a számlámról. Meg tudom nézni a jövőbeli utalásokat (ahol szokta mutatni a nettbankár, hogy pl. mikor vonják le a havi banki díjakat) és ott áll mínusz 400+ ezer ft. Ergo (ahogy én értelmezem) amint érkezik bármiféle pénz a számlámra, az már megy is tovább a végrehajtó felé. A dolog esszenciája, hogy a Faktoringot egyből hívtam és ők nem tudnak semmi, mert nekik még nem válaszolt a végrehajtó. Engem kértek, hogyha elérem, jelezzek nekik vissza. Persze nem tudtam azóta elérni.

Az inkasszónál úgy tudtam, hogy minimális összeget rajta kell hagyni a számlán, nekem viszont mindent leemelt, ami épp elérhető volt. Plusz mint fentebb említettem, látom hogy ott lóg a mínusz 400+ ezer Ft.

Hatósági inkasszónál (vagy hogy nevezik) tudom, hogy vihetik minden pénzemet. Azonban az OTPs követeléskezelő azt mondta, hogy X összegnek rajta kell maradnia - ebből arra következtettem, hogy ők nyilván nem olyan eljárást kértek, ahol teljesen lenulláz a végrehajtó.

Szerintetek mi lehet a helyzet? Mit lehet tenni ilyen esetben? Nemrég kezdtem el dolgozni és iszonyatosan rossz még belegondolni is, hogy most emiatt 0 Ft-ért fogok megszakadni hónapokig és minden filléremet viszik, így még az alapvető dolgokra sem marad.

Tudom hogy az én hibám, sokáig nem találtam állást, elszúrtam. Ezekkel mind tisztában vagyok.

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.

Bocsánat ha kicsit össze-vissza fogalmaztam, még elég nagy a sokk és őszintén nem értek az efféle eljárásokhoz.



2023. okt. 1. 11:41
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Természetesen PONT ma van bankszüneti nap, amikor szabadságon vagyok...de mindenképp őket fogom először keresni.
2023. okt. 2. 06:28
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

“Ilyenkor személyesen felveheted azt az összeget a bankfiókban, másképp nem.”


Ez már több éve nem így működik. A mentes rész a számládon marad és minden szokott módon felhasználhatod. Átutalást is indíthatsz, de a kártyás vásárlás és az ATM-készpénzfelvétel is rendelkezésedre ál.

2023. okt. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12: Sem fizetni, se semmit nem enged. Ott a levonás, jogszabályi hivatkozás, végrahajtó + közjegyző neve.
2023. okt. 2. 17:36
 14/22 anonim ***** válasza:
Ezt a bankkal kell tisztáznod, teljesen biztos, hogy hibás az eljárásmódjuk.
2023. okt. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Zárolják a számlát, mert nem teljesült maradéktalanul az inkasszó.


Talán bankban dolgozol, hogy mást állítasz kedves 12-es válaszoló?

Vagy gyakorlati tapasztalatod van? Mert nekem más a tapasztalatom, több hátralékos esetén is. Bankfiókban kiadják a mentes részt, egyébként a "zárolás" miatt nem tudod használni a bankszámládat tulajdonképpen semmire sem.

2023. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Erste és Raiffeisen esetében biztosan nem zárolják, a mentes rész erejéig korlátlanul használhatod a számládat utalásra is és kártyával is.
2023. okt. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma voltam a bankban, így leírom a helyzetet:

Nekem szeptember végén emelt le a végrehajtó kb. 8000 Ft-ot. Mondtam az ügyintéző hölgynek, hogy tudomásom szerint ez beleesik bőven a "mentes" részbe, így szeretném kikérni. Utánanézett és mondta, hogy sajnos ezt vitte a végrehajtó, mivel volt 130.000 Ft feletti bevételem a hónapban, így ez már nem volt mentes. Tehát jelen állás: 130.000 Ft a mentes rész, mivel "ennyi kell a megélhetéshez" (haha). Tehát ha kereken 130.000 Ft érkezik a számlámra, azt nem emeli le (viszont csak házipénztárban tudom felvenni és se utalni nem tudok, se kártyával pénzt felvenni).

A jó hír nyilván az, hogy a végrehajtóval meg tudok állapodni, hogy én fizetem neki a részletet és ő leveszi az inkasszót.

2023. okt. 3. 17:39
 18/22 anonim ***** válasza:

"mivel volt 130.000 Ft feletti bevételem a hónapban, így ez már nem volt mentes. Tehát jelen állás: 130.000 Ft a mentes rész, mivel "ennyi kell a megélhetéshez""


Nem. Ezt nem így kell érteni. Nem 130 ezer mentes, hanem 60 ezer.


Mivel a bankszámlára érkezett összeged 130 ezer forintnyi volt (legalább), és ebből te már költöttél (a mentes részt már bőven elköltötted, ha csak 8 ezret tudott utalni a bank, akkor nyilván elköltöttél 122 ezret, amiben a 60 ezer mentes rész is benne volt már), azért nem tudtad használni a bankszámládat az inkasszó által.


"Erste és Raiffeisen esetében biztosan nem zárolják, a mentes rész erejéig korlátlanul használhatod a számládat utalásra is és kártyával is."

Ezt jó tudni, véleményem szerint is így kellene lennie minden banknál, de ahogy látjuk, a kérdező bankjánál nem így van, és a legtöbb banknál sem. Ott - ahogy állítottam - zárolták az inkasszó idejére a bankszámláját és csak a bankfiókban tudja felvenni a mentes részt, ha még nem költötte azt el előtte.

2023. okt. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
18: Bocsánat, akkor nem teljesen értettem amit a hölgy mondott. Annyit értettem tisztán (mivel ezerszer visszakérdeztem), hogyha most érkezik mondjuk 130 ezer a számlámra, azt felvehetem? A válasz igen volt, majd mondta, hogy viszont minden más összeg a végrehajtóé, ami ezen felül érkezik esetleg.
2023. okt. 4. 17:53
 20/22 A kérdező kommentje:
+ Igen, jó lenne, ha a kártyámat tudnám használni, mivel én személy szerint mindent utalással/QR kódos fizetéssel intézek. Remélhetőleg minél hamarabb meg tudok egyezni a VHval részletfizetésben, mivel akkor állítólag leveszi az inkasszót.
2023. okt. 4. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!