Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nav tartozást kérvényeztük...

Nav tartozást kérvényeztük részletre ügyvéddel, erre inksszót tettek a számlámra. Miért?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja nyújtottuk be a kérvényt, a könyvelő es ügyvéd segítségevel. Válasz a mai napig nem érkezett, viszont ma a számlámra inkasszót tettek a tartozás összegével. Akkor ezek szerint nem kapjuk meg a részletfizetési kérelmet? Az ügyvéd még fel is hívta a végrehajtót, aki azt mondta hogy megadják, adjuk be a papírokat aszerint amit lediktált. Ráadásul ez egy céges tartozás aminek 1 éve nem vagyok az ügyvezetője, szóval 1 év után közölték hogy ez az összeg engem terhel. Mondtam ok vállalom részletben, mert egy összegben nem tudom kifizetni és az inkasszót most a saját privát számlámra tették rá.

2022. szept. 23. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Te csak azért a számláért (fizetnivalóért) felelsz, amelynek a fizetési határideje ügyvezetőséged alatt járt le.

Vagy: ügyvezetőséged alatt rendelted meg és beérkezett.

2022. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Kb 1 hónapja nyújtottuk be a kérvényt, a könyvelő es ügyvéd segítségevel. Válasz a mai napig nem érkezett,"


Ezt furcsállom...


A kérelem elbírálási ideje 30 nap. Nem léphetik túl a 30 napot (csak engedéllyel), az alatt határozatot kell róla hozniuk! A határozatot írásban megkapod. Ügyfélkapun keresztül, ha elektronikus kapcsolattartásra kötelezett vagy. Ha kötelezett vagy és nem vetted át az iratot, akkor beáll a kézbesítési vélelem, és átvettnek minősül, tehát idővel jogerőssé válik.


Azt azért tudnod kell, hogy egy benyújtott kérelem csak onnantól kezdve szünetelteti a végrehajtási eljárást, amikor a helyt adó határozat jogerős lesz. Addig folyhat tovább a teljes végrehajtás. Tehát inkasszálhatnak is.

Ha helyt adnak a kérelmednek, akkortól nem inkasszálhatnak (és semmilyen más végrehajtási cselekmény sem lehet), amikortól jogerőssé válik a helyt adó határozat.


Ne a végrehajtót hívd fel, hanem a NAV fizetési kedvezmények osztályán érdeklődj, hogy hogyan áll a kérelmed elbírálása.

2022. szept. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ok köszi szépen a választ! A könyvelő szerint azert nem jött még válasz meet augusztusban nyári szabadsagon voltak, ilyenkor szünetelnek ezek 🤷‍♀️
2022. szept. 24. 07:35
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a dolgot, a cég vagy ellened van NAV végrehajtás?
2022. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ellenem. 1 éve nincs közöm a céghez,erre1 hónapja jött a levél hogy megállapították 2 millió forintot ki kell fizetnem, mert mikor átvették tőlem ennyi volt a tartozás a nav felé.

Ügyvéddel felhívtuk a végrehajtót aki ezt a levelet küldte hogy ok vállalom hogyrészletben kifizetem.

Elmondta milyen papírt kell benyújtani amit a könyvelővel be is adtunk. Válasz még nincs azóta, és tegnap jött az inkasszó ami rosszul érintett mert arra megy az egyetlen bevételem, direkt vállaltam hogy fizetem, hogy ne onnan szedegessék le mert szükségem van a számlámra 😔

2022. szept. 24. 13:10
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor ez egy Bt. volt ugye, ahol beltag voltál?
2022. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A könyvelő szerint azert nem jött még válasz meet augusztusban nyári szabadsagon voltak, ilyenkor szünetelnek ezek"


Ilyen nincs! Nem szünetel! 30 napon belül határozatot kell hozniuk! Nincs más opció! Ha kell, túlóráznak!


Írd már meg légyszíves, hogy milyen jellegű kérelmet nyújtottatok be. Ugyanis formanyomtatvány van hozzá, tehát akármilyen fecnire nem indítanak eljárást. Ha elektronikus kapcsolattartásra kötelezett valaki, akkor csak elektronikusan lehet a kérelmet is benyújtani. Bármi eltérés van a kérelem benyújtásakor a jogszabályban foglaltaktól, írásban értesítenek róla, hogy mit tegyél.


Ezt írod:

"Kb 1 hónapja nyújtottuk be a kérvényt"

A "kb" ide kevés. Lejárt már a 30 nap, vagy sem? Ha nem, akkor azon belül jönnie kell egy határozatnak.

2022. szept. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kft.volt.

FAM 01-es nyomtatványon kellett benyújtani, ezt a végrehajtó mondta az ügyvédnek. Ez a könyvelővel be is nyújtottuk.

Válasz mindig nincs, csak az inkasszó a számlámon.

2022. szept. 25. 12:13
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez nekem nem kerek. Egy ügyvezető alapesetben nem felelős a Kft. tartozásáért. Ez csak abban az esetben lehetséges ha az ügyvezető csalárd módon kiürítette a céget, de ezt egy külön polgári perben kell megállapítani.
2022. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sajnos új törvény van 2016tól. Régen jöttek mentek a kft-k igen tudom, én sem tudtam hogy így van....a törzstőke összegéig felel az úgyvezető ha átadja a céget ami úgy 3 millió ft. Megállapitották, hogy engem ebből 2 millió terhel, ezek befizetetlen járulékok voltak.

Az új úgyvezető nyilakozott hogy tud a tartozásról és így vette át a céget egy évvel ezelőtt, amit nem fizetett meg, így elővettek engem. Őszíntén még a könyvelő sem tudtam, hogy ez már így van, az ügyvéd ő mondta hogy ez viszonlag új dolognak számít, amit sokan nem tudnak. Szóval ez van én kifizetem részletben, csak hagyjanak békén es vegyék le az inkasszót a számláról...😔

2022. szept. 25. 13:36
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!