Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez csalás lett volna, ilyenkor...

Ez csalás lett volna, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Felhívtak az OTP banktól hogy be akartak hatolni a rendszerembe külföldről, ezért segítsek nekik belépni, tudták a felhasználónevemet és a jelszavamat és kérdezték a kódot kétlépcsős azonosítás miatt, akkor kapcsoltam hogy ez átverés lehet és letettem azonnal...jól tettem? De honnan tudták a jelszavamat is meg a belépési azonosítómat...ijesztő...
2023. aug. 16. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy csalas. Semmilyen bank nem ker ilyen adatokat, maximum szemelyes adatokat, abbol is szul datom,hely,anyja neve stb.
2023. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Itt az ideje a jelszó változtatásának.
2023. aug. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Értesítsd a bankot.
2023. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
valószínűleg telefonodra vagy gépedre került egy kémprogram, amivel sikerült a netbankod belépési adatait is megszerezni.
2023. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A jelszavadat vagy a telefonról/gépről lopták el, vagy - és ez a valószínűbb - más rendszerben is azt a jelszót használtad és onnan kiszivárgott, ők meg bepróbálkoztak vele.

Jól tetted, hogy nem adtad meg a kódot, azzal a mozdulattal leürítették volna a számládat.


Változtass jelszót és értesítsd a bankot!

2023. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!