Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen papírt kell lekérni a...

Milyen papírt kell lekérni a banktól amit majd a munkáltatónak le kell adni (fizetést ahova utalják)?

Figyelt kérdés
2023. aug. 15. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Marmint uj munkahelyen kezdesz es azert kell papier leadnod a munkahelyeden hogy tudjak hova kell utalni a fizetesed?


A szamlaszamodat kell csak megadnod a munkahelyednek, amit megtalalsz a netbankodban is, de a bankszamla kivatodon is rajta van.

2023. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es: köszönöm. Igen, ez volt a kérdés, csak nem fogalmaztam meg jól :D

Ó, csak ennyi? Ennek nagyon örülök, azt hittem valami papírt le kell kérjek a banktól is.

2023. aug. 15. 12:44
 3/5 krwkco ***** válasza:
100%
Ha a munkahely ragaszkodik a papírhoz, akkor bármi jó, amin rajta van a számlaszámod. A szerződés első oldalának a másolata, havi kimutatás vagy valami képernyőmentés kinyomtatva. Ezt csak azért szokták kérni, hogy a dolgozó nehogy rossz számot adjon meg.
2023. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elfogadják "bediktálásra" is. Emiatt lényeges, hogy írásban nyilatkozzanak a bankszámláról a dolgozók, mert ha eltévesztették a számlaszámot, az az ő felelősségük. Továbbá nem kell, hogy a saját bankszámlájuk legyen, oda kérik, ahova akarják.
2023. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a bankszámlaszám kell nekik. Sok munkáltató azért kér róla papírt, hogy a munkavállaló ne reklamáljon, ha véletlenül rossz számlaszámot adott meg, nomeg sok sügérnek fogalma sincs róla, mi a számlaszáma.

Én a sajátomat tudom fejből.

2023. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!