Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revoult-ra lehet fogadni a...

Revoult-ra lehet fogadni a fizetést? Mekkora költsége lenne ennek, ha magyar munkáltató utalja ki?

Figyelt kérdés
2023. febr. 26. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Szinte biztosan meg fogják tagadni az utalást, mert külföldi (litván) számlaszámod van.

A Wise magyar számlaszámot ad, de akár a Gránit bankban is van 300 valahány forintos havidíjtól folyószámla. Az egy év alatt kevesebb mint 2 doboz cigi, vagy 3-4 korsó sör egy kocsmában, esetleg egy nagyobb pakk wc papír...

2023. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindezeket én is tudom, az eredeti kérdésre próbálok pontos választ találni.
2023. febr. 26. 20:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Pontos választ hogyan adjunk? Szerinted ismerjük a munkáltatód banki kondícióit?

Teljesen mindegy mennyibe kerül, szinte biztosan el fogják utasítani, nem csak a költségek miatt.

2023. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdésekre a válasz: lehet, a munkáltatód bankjától függ az utalás díja.

Saját vélemény: általában magyar számlaszámra szoktak utalni. Te tudod milyen a munkáltatód, melyik a munkáltatód bankja, kapcsolatban van-e külföldi ügyfelekkel, szokott-e külföldi bankoknak utalni,stb... A bérszámfejtő, pénzügyes képben van-e ezekkel. Tehát pontosabb választ a munkahelyed fog tudni adni.

Nem is értem... Facebook csoportokban a csapból is a Revolut számlanyitás folyik, hirdetik ha kell, ha nem, de nem értem miért nyit valaki számlát az nélkül, hogy normálisan utána olvasna.

2023. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A törvény szerint lehetséges külföldi számlára utalni, de az ezzel járó plusz költségek nem terhelhetőek a munkáltatóra (tehát neked kell megfizetned), míg hazai számla esetében pont a fordítottja, a munkáltató nem terhelheti a munkavállalóra.


A valós működést sok minden befolyásolja, nagyobb cégeknél jellemzően a kollektív szerződés szabályozza, kisebb cégeknél meg egyszerűen közlik, hogy csak magyar számlára utalnak, ha nem tetszik lehet menni.



Egy szó mint száz, a többiek teljesen jól írták, hogy erre nincs általános gyakorlat, cége válogatja, hogy utalnak e vagy sem, de ha bevállalja a cég, akkor az esetelges költségeket rád terhelheti (és a teljes kölséget, tehát ha Mo-ra 100 forintért utalja a fizetésed, a Revohoz meg 1000-ért, akkor neked nekm 900-at kell fizetned, hanem 1000-et).

2023. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De mi lenne itt a díj? Nem az érdekel most, hogy mikor lenne és csinálnak-e ilyet (ezt saját munkáltatómról tudom), és Forintban mennyi, hanem hogy milyen típusú költség lenne ez a plusz. Külföldi átutalás általános banki költsége? Vagy munkavállalóra valami speciális díjszabás érvényesülhet? És akkor így nem tudnám pl. az én bankom weboldalán megnézni, hogy ennek a kategóriának mekkora a díjszabása.

Láttam pl. azt, hogy ha én indítok átutalást magyar számlára, annak nincs költsége. Hát, a munkáltatóm is magyar banknál van, én is magyarnak minősülök, és a Revoult a fogadásért nem számol fel költséget. De akkor mi a lényeg? A munkáltató bankja erre a típusú átutalásra ráteszi a saját költségét, és ő már nemzetközinek tekinti? Vagy regionális, mint EU-n belüli? És akkor már megnézhető a munkáltató által használt bank oldalán, hogy ők arra a típusra mit-hogyan raknak rá...

2023. febr. 28. 14:22
 7/10 anonim ***** válasza:

A banknak van hirdetménye, abban látod az összes bankszámla csomagot, cégeset privátot. Persze, ha elég nagy cég (és itt nem csak multira kell gondolni), akkor akár egyedi díjszabása is lehet.


Azt senki nem fogja megmondani neked, hogy a cég mennyiért tudna oda utalni, egy-egy bankban csak sima magánszemélynek szóló csomagból van szimán 5-10 darab, a cégesek legalább ilyen változatosak.

2023. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen típusú költség lenne ez a plusz? Külföldi átutalás általános banki költsége? Nem az érdekel most, hogy Forintban mennyi, hanem hogy milyen típusú költség lenne ez a plusz. Semmi speciális eset, egyedi ajánlat, szokás, semmi ilyesmi nem érdekel. Az alapeset típusa mi lenne?
2023. márc. 1. 00:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy az alapeset típusa mi lenne? :D


Még egyszer mondom: fingunk sincs a munkáltatód banki kondícióiról. Törvény szerint munkabérnél az utalás költségét nem terhelhetik rád, ha belföldi folyószámlára utalnak. Külföldinél téged terhelnek a munkáltatód utalási költségei teljes egészében és meg is tagadhatják. Nyilván a külföldre utalás drágább lesz általánosságban, mint a belföldi.

2023. márc. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tehát külföldi átutalás.

Na meg is vagyunk, köszi.

2023. márc. 1. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!