Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A német munkáltató tudja...

A német munkáltató tudja utalni a fizetésem az OTP bankkártyám IBAN számlaszámára?

Figyelt kérdés
Valamint olyan kérdésem lenne még (előre is bocsi ha nagy tudatlanságban élek), hogy az OTP bankkártyámon lévő X Ft-ot át kell váltanom euróba vagy ha külföldön használom a kártyát akkor automatikusan átváltja vásárláskor?
2022. máj. 23. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha sima forint alapú számlára utalja akkor buksz egy csomót azon, hogy az összeg beérkezésekor az OTP (rohadt nagy lehúzó) forintra váltja a bejövő összeget. Nyiss valahol euró számlát, pl Transferwise, N26, (esetleg Revolut) vagy végső esetben akár OTP és oda utaltad a fizut.
2022. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Csak szólok....a bankkártyádon nincs egy fillér sem. A számládon van a pénzed, amihez a kártyával tudsz hozzáférni.
2022. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem éri meg így fizetést kapni. Nekem havi 10-15 ezrekbe fájtak így az utalások, hisz buktam az átváltáson is és a nemzetközi utalási díjon is, hisz nem köteles fizetni a munkáltató nemzetközi utalásnál a díjakat. Valamint 5-6 nappal mindig később kaptam fizetést mint mindenki más..


Nyiss egy revolut vagy wise számlát. Mindkettőnél tudsz nyitni euró számlát, kapsz hozzá ibant is meg swift kódot, minden ami kell az utaláshoz, és úgy kapod a fizetést mintha helyi számlád lenne.

2022. máj. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

"Nyiss egy revolut vagy wise számlát. Mindkettőnél tudsz nyitni euró számlát, kapsz hozzá ibant is meg swift kódot, minden ami kell az utaláshoz, és úgy kapod a fizetést mintha helyi számlád lenne."


Aztán ha zárolják a számláját pénzmosásra hivatkozva, akkor chattel majd a robottal?

2022. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Nem robot, valamint nem zárolják csak úgy..

Adószámot is meg tudod adni esetleges ellenőrzésekhez, rebolut-nál kötelező is vagy beállítani a tax residency-t, és jelezni is tudod, hogy erre a számlára fizetés fog érkezni.

Számlákat max akkor szoktak zárolni amikor beállítod, hogy nincs jövedelmed, csak barátok és család miatt kell, majd jönnek rá több ezer eurók..

Nekem még egyet sem zároltak.

2022. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Több tízmillió forintnyi euró ment már át a Revolut számlámon, sosem volt vele semmi gond és azoknak sem akiket ismerek. Attól, hogy 10.000-ből van egy ilyen nem kellene pánikot kelteni még akkor sem ha túl sok kiszámolót olvastál. Egyébként nekem egyszer a K&H zárolta a számlám amikor házvásárlás miatt nagy összegek érkeztek rá külföldről ehhez képest nem riogatok másokat ezzel.
2022. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!