Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit kell megadnom hogy tudjana...

Mit kell megadnom hogy tudjanak nekem penzt utalni?

Figyelt kérdés
Ha megis adom akkor kell hozza a nevem?vagy barmilyen adatom?kiderulhet a szemelyazonossagom?(egyatalan nem ertek ehhez) otps vagyok.

#utalás #OTP #Név nélkul
2023. aug. 2. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Számlaszám
2023. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

A számlaszám bőven elég.


Az utalásnál kérhetnek nevet is, de ez csak metaadat, bármit beírhat az utaló, meg fogod kapni

2023. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Név és bankszámlaszám kell. Milyen titkos üzlet miatt nem akarod a neved felfedni? A banki tranzakciók visszakövethetők, ha szükséges.
2023. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Így van. Az utalónak nem derül ki a személyazonosságod, de a rendőrség 2 perc alatt deríti ki.
2023. aug. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
koszonom szepen es amugy semmi huncutsag nincs a dologbanxdd csak tudni akartam
2023. aug. 2. 19:06
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

A számlaszám + név VAGY másodlagos számlaazonosító (ami lehet telefonszám vagy e-mail cím) kell az átutaláshoz.


Fontos, hogy akár számlaszámra, akár másodlagos számlaazonosítóra történik az utalás, az utaló fél a saját tranzakció-történetében utólag mindenképpen látni fogja a fogadó fél nevét, bármilyen bankról is legyen szó. Anonim átutalás nem létezik Magyarországon.

2023. aug. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
6: nem, nem fogja.
2023. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
#7: Köszönöm, de már párszor leteszteltem. És a nekem utaló eddig minden esetben látta a nevemet, volt aki meg is mutatta nekem, saját szememmel győzödtem meg róla. És csak másodlagos számlaazonosítót adott meg az utaláshoz... (OTP-s számláról OTP-s számlára utalás volt.)
2023. aug. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
#7 Pedig de.
2023. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hintalow ***** válasza:

Számlaszamot, meg valamilyen nevet.

Bankköziben a giro nevet nem ellenőriz (utaltam már úgy is, hogy a cimzetthez annyit ìrtam, hogy Godzilla 😁)

Bankon belül előfordulhat, hogy nèzi rendszeren belül a nèvegyezèst is, de ez sem általános, hanem az adott bank rendszerètől függ.

2023. aug. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!