K&H bankról vélemény?

Figyelt kérdés
Párommal mind a ketten OTP bankosak vagyunk, hitelt vennénk fel,viszont az OTP a legdrágább. Ahogy elnéztem a K&H a legkedvezőbb, viszont ha átbankolunk,akkor kedvezményesebb. Igazaból nem ragaszkodunk az OTP-hez,szóval szóba jöhet,viszont nem tudom milyen bank a K&H. Aki esetleg ott bankol véleményezné?

2023. júl. 17. 21:54
A kérdező szavazást indított:
K&H-nál bankolok
Nem a K&H-nál bankolok
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:

Én k&h bankos vagyok. A minimum plusz számlacsomag teljesen megfelelő nekem. Havi talán 1066 forint a díja, ami vagy 500 ezer forint megtakarításnál, vagy legalább havi nettó minimálbér összegű bejövő utalási összegnél a számladíj fele visszajár, ha mindkét feltétel teljesül (lgalább 500e ft megtak., és legalább minimálbér összege befolyik), akkor 0 forint a számlavezetés.

havi első 2 átutalás ingyenes, meg a csoportos beszedés is első 2 ingyenes

2023. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:

K&H Prémium számlám van.

500 ezer bejövő átutalás legfeljebb 3 részletben és 100 ezer ft kártás vásárlás. És akkor a havidíj 0. Átutalás tranzakciós díjért. És szinte minden egyéb ingyenes.

2023. júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:

#1

"lgalább 500e ft megtak."

Nem tudom, hogy a K&H-nál milyen hozama van a megtakarításodnak, de a PMÁP hozama most 15,5%. Ha adózás+szocho után a K&H-nál ennek csak a felét kapod meg, akkor a veszteséged havonta 3100 forint. Szerintem nem érdemes olyan számlát választani, ahol megtakaritás van előírva a kedvezményhez. Csak befizetés és kártyaforgalom a "nyerő".

2023. júl. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as, kis összegű megtakarításokat meg nem érdemes állampapírba meg bármilyen értékpapírba tartani, mert ha hirtelen kell az a kis megtakarított összeg, cseszheted, az állampapírt nem lehet "feltörni", azaz kivenni minden szó nélkül, mint a bankszámlás lekötött betétet, hanem az értékpapírt már maximum csak áron alul tudod eladni, ami ugye már kapásból bukta :D

A lektötött betéteknél meg nincs veszteség, max a kamatot terhelik adók (mostmár ugye a 15% kamatadó mellett a 13% szocho), de a lekötött tőke összegedhez tisztán minden veszteség nélkül hozzáférsz úgy, ahogy amennyit betettél, és kividálható, mozgósítható összeg bármikor hozzáférve, az állampapírokkal nem tudod ezt megtenni így.


(természetesen a kérező pénzügyi hátterét nem ismerem, nem befektetési tanácsadó szekciós kérdést tett fel szerintem, hanem a lényegét foglaltam össze a bankszámlának. Ha a kérdezőnek van 15 millió megtakararítása, akkor abból 14-et tegyen állampapírba, egymillát vagy pár száz ezeret meg hagyhat nyugodtan likvid tartaléknak banki megtakarításos számlán, szerintem egy minimális elérhető rögtön mozgósítható tartalék meg igenis jó ha van az embernek amihez bármikor hozzá férhet)

2023. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én csak szimplán a kárt,a vezetési díjakra vagyok kívancsi. Nem fektetünk be, össz-vissz a fizetésúnk érkezik a számlára,de az otp marha drága kezelési költséggel dolgozik. Ezért tettem fel a kérdést
2023. júl. 18. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem túl jó a tapasztalatom velük, a családban másoknak sem.


Erste esetleg? Én arra váltottam és olcsóbb is meg ügyfélbatátabb is jóval.

2023. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6os kitudnád fejteni mi volt velük a probléma?
2023. júl. 18. 12:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt az Erste olcsóbb emiatt is váltottam de főleg azért mert nehézkes volt ha valamit személyesen vagy telefonon kellett megoldani.


Problémás volt többször is.

2023. júl. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Az én véleményem az,hogy a K&H az egyik legjobb bank ma. Az első válaszoló szépen leírta a költségeket. Ezen felül nem igazán vannak egyéb költségek. Évek óta náluk bankolok és teljesen elégedett vagyok. Korábban OTP ügyfél voltam. Soha a büdös életbe többé. Hosszú és problémás éveken vagyok túl velük, jelenleg is panasz van ellenük folyamatban. A K&H-hoz azért mentem át, hogy meneküljek az OTP-től. Mindegy volt hová. Csak onnan el. Viszont nem bántam meg. Korrektek. Mindig azonnal segítenek. Itt tényleg azt érzem, hogy fontos vagyok. Az OTP kb.mintha direkt akart volna mindig is keresztbe tenni...lesz@rják az ügyfelet, ha csak nem prémium ügyfél. Úgyhogy jó szívvel ajánlom a K&H-t.
2023. júl. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!