Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örökölt hitel behajtása?

Örökölt hitel behajtása?

Figyelt kérdés
Apa után 4 gyermek öröksége egy lakás fele és 3 különböző tartozás bank felé. Az egyik ezekből jelzálog így az ki lett fizetve. Ez önmagában nagyobb összeg az örökölt lakrész értékénél, de a bank még így is követelőzik a többi (egyéb fedezet nélküli) hitel után. Ugye mivel csak a pozitív örökség értékéig felel az örökös az örökölt tartozásért, ami ebben az esetben "túl is lett teljesítve", akkor a bank nem tud behajtani semmit? Mégis bírósággal fenyegetőznek. Elég ha nem vesszük figyelembe/át a banki leveleket?
2023. júl. 17. 12:59
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem mi választottuk, mit fizetünk, hanem így volt megegyezve, mivel nekünk a jelzálog volt fontos fizettük azt, arról nem tehetek, hogy a többiek nem fizették a rájuk eső részt.
2023. júl. 17. 17:38
 22/26 krwkco ***** válasza:
0%

"Dehogy vagyok bajban. Persze én befizetem a tartozás 60%-át, a többiek meg semmit és én vagyok bajban..."

Ahogy gondolod. De itt nem az igazságosságról van szó, hanem a törvényről. Ha ragaszkodsz az "igazságodhoz", a törvény be fog darálni.

Nézz szembe a valósággal és informálódj egy ügyvédnél, mielőtt megjelennek a végrehajtók. Vagy legalább beszélj meg egy találkozót az OTP megfelelő osztályával. És hallgasd meg az ő álláspontjukat.

2023. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Otp? Nem is otp a bank 🙄🙄🙄
2023. júl. 17. 20:39
 24/26 A kérdező kommentje:
" a törvény be fog darálni" a törvény azt is mondja, hogy minden örökösnek fizetni kell. Ha azután, hogy én befizettem a 60%-át a tartozásnak, mindenki befizetné a maga részét, nem is maradna tartozás. Amúgy meg 10 éve megy ez így, több ingatlan, munkabér stb. van a nevünkön s semmit nem tett eddig a bank, csak levélben fenyegetőzött.
2023. júl. 17. 20:51
 25/26 anonim ***** válasza:
69%
A kérdezőt jól láthatóan csak a saját elméletei érdeklik, a válaszok nem…
2023. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 krwkco ***** válasza:

"a törvény azt is mondja, hogy minden örökösnek fizetni kell."

Az örökösödésre vonatkozó paragrafusok nem pontosan ezt mondják:

"Az örököstársak ... egyetemlegesen felelnek." Ami magyarul azt jelenti, hogy a hitelező bármelyiküktől követelheti a teljes tartozást. A többiek részét is. A hitelező dönti el, hogy kihez menjen a végrehajtó és foglalja le a teljes tartozásnak megfelelő javakat. Azután, akit ily módon "kifosztottak", perelheti az örököstársait, hogy fizessék meg neki, amit helyettük tőle vettek el.

Megértem, hogy ezek a törvényszövegek kínaiul vannak Neked. Ezért kellene ügyvédi tanácsot kérned.

2023. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!