Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Városban szerintetek milyen...

Városban szerintetek milyen új támogatást dolgoz ki majd a kormány jövőre a csok helyett?

Figyelt kérdés
2023. júl. 4. 13:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
27%

Bár nem leszek népszerű, azért valljuk be nagyon sokan fordítva ülnek itt a lovon.

A csok-on az tudott nyerészkedni, aki még az elején élt a lehetőséggel. Méginkább akinek már megvolt 2-3 gyereke. Az elmúlt néhány évben egy csok képes újépítésű ingatlannál nagyvárosban alap tőke nélkül az ember a hátsóját törölgetheti az ingyen pénzekkel és nézzük meg mit tett az agglomerációs településekkel ezeknek a pénzeknek a kiosztása. Ideje volt eltűntetni a piacról és a legjobb lenne, ha nem is jönne helyette más. Kedvezményes hitel jöhet, azzal nem látok problémát.

Megjegyzem van egy gyerekünk és ha a fentiek is úgy akarják, lesz mégegy. Tavaly költöztünk családi házba és kihasználtunk minden támogatást. Babavárót, egy gyerekes használt csok (az illeték elengedés miatt volt értelme csak kb.). Ha lesz mégegy gyerekünk, utána is ki fogjuk használni, amit ki lehet, nem vagyunk a saját pénztárcánk ellenségei.

Egyébként mérnök páros vagyunk, ezeket a pénzeket már kb. mostanra kifizettük magunknak adóban (és még hány 10 évet fogunk dolgozni), szóval még csak lelkifurkát sem okoz az, ha fennhangon óbégatnak emberek, hogy "az én pénzemből". Lóf*szt már ne haragudjatok. A TE pénzed ígyis úgyis vándorol a kasszába és az a TE szegénységi bizonyítványod, hogy a sárga irigységtől vezérelten úgy vagy vele, hogy inkább vándoroljon az Lölö zsebébe, vagy egy kihasználatlan stadion fűtött gyepébe, csak halandó honfitársad zsebébe véletlenül se, mert ha te nem kapsz, akkor ugyan dögöljön már meg a szomszéd tehene is!

Sokan fognak szívni azzal, hogy nem tudják teljesíteni a beígért három gyereket, nyugalom...

Megjegyzem én lehet hülye körökben mozgok, de egyetlen olyan családot ismerek, akik aláírták. Ők rögtön a kezdetkor, kvázi ingyen vettek egy házat Budapest agglomerációjában és már megvolt a 3 gyerekük. Azóta 4 van. Biztosan csak is az szja elengedés miatt. :)

2023. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
70%

Ezt abból a perspektívából kell nézni, hogy nem a gyerekszám növelése volt a célja (ez csak a fedősztori), hanem hogy minél több hitelfelvevő ügyfele legyen a bankoknak, több pénz kerüljön a lakossághoz és az mind ömöljön az ingatlanszektorba. (Mellékesen hozzon szavazatokat.)

Ezt a funkcióját maradéktalanul ellátta: a hitelfelvételek száma megnőtt, a bankok bevételei is növekedtek (u.i. nem a bankok állták az elengedett hitelösszegeket, hanem az állam az államkasszából), az ingatlanszektorba öntött pénzek gyorsan fellendítették azt, gyors növekedésnek indultak az árak, az ingatlanbefektetőknek, ingatlanfejlesztőknek kész aranykor volt.

Mi jön helyette?

Ha lesz is valami újabb, újjászervezett csok, akkor is ezek lesznek az első számú szempontok.

Csakhogy, az állam szempontjából ezzel egy nagy gond van és mégpedig az, hogy nagyon drága. Sokba kerül az államkasszából pénzt önteni az ingatlanpiacra. Erre már nem nagyon van pénz, ezért jönnek a szigorítások.

Az ingatlanszektort máshogy kell a továbbiakban fellendíteni, nem azzal, hogy az állam finanszírozza.

Ha egy alapvetően piaci szegmenst, ami nagyon nagy, az állam kezd el finanszírozni, akkor az annak a piacnak és az államnak is törvényszerűen összeomlást hoz (t.i. a világon ezért nem elterjedt ez a gyakorlat, nem véletlenül). Tessék, itt van, ez alakul most.

2023. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
58%

De a CSOK ingyenpénz nélkül nem nőttek volna így az egekbe az ingatlanárak és akkor egyszerű mezei halandók is tudnának még lakást venni. Aki meg akar gyereket, az megoldotta korábban is.

Kamatmentes hitel kellett volna csak és SZJA kedvezmény. Az ingyenpénzt nem lett volna szabad adni. Aki ezt kitalálta, azt meg rács mögé kellene dugni évtizedekre.

2023. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
59%

#21 az én ingatlanom mellett 9 db csok-képes "lakás", vagy inkább ház-házrész épült. Egyetlen kivételével mindegyikbe várandósan költöztek be, most születgetnek sorban a gyerekek, két éve vannak itt.


Ezzel alapvetően nem lenne gond, de egyértelmű hogy előre aláírták őket, mondta is a szomszéd hogy "erre adták a sok támogatást".


Szóval ezt hagyjuk. Csak amikor babaváró+csok+csokhitellel összeharácsol 35 milliót, és még illetékmentes is, akkor ne én legyek már lenézve, amikor én használt ingatlant vettem, és lassan, apránként, zsebből újítom fel, mert nincs kedvem eladósodni egy életre.


Mindegyiknek bántja a szemét melléképületem, a homlokzatom, és sorolhatnám, idejöttek és ők akarnak diktálni, és még lekezelően szóltak, hogy "ha nincs rá keret, majd ők lefestik a telekhatáron levő melléképület falát".


Nincs keret?? több KP-t tettem az ingatlanomba mint ők ketten együtt, a lakáshitelem meg annyira kevés, hogy lassan a telefonszámlám is több, tehát financiálisan mindenhogy jobban állok mint ők, szimplán a kerti munka az 5 éves terv második felében van, az ingatlanom is nagyobb, a kertem meg főleg, ennek ellenére én vagyok a "csóró", mert nem öntöm rá az ingyenpénzt a házamra, hanem dolgozom érte, ami igen, idő.


Mindeközben nekem még nincs gyerekem, 2 éve belül tervezem, így biztosan nem azért fogok szülni, hogy legyen házam, és még a karrierem is atombiztos.


A gond nem a lakhatás támogatásával van, hanem azzal, hogy fals anyagi érzetet ad ezeknek a családoknak. Mint kiderült, rosszul kiviteleztek valamit a telkükön ami károsítja az én épületemet, de hiába az új házacska, arra sincs pénze, hogy vegyen 1 köbméter murvát, de azért még engem néz le, mert nem luxi a disznóól.

2023. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Én is érzem ezt az ingyen pénz -nagy arc szindrómát a környezetemben.
2023. júl. 5. 23:48
 26/29 anonim ***** válasza:
68%
Igen, nekem a közeli rokonságban van ilyen. Panelben laktak, de jött a CSOK, felvették, kiköltöztek az agglomerációba, van nagy ház, megvan a három gyerek, de arra már nincs pénz, hogy a lányukat balettre járassák (amit pedig nagyon szeretne a kislány és havi 15 ezer forintról van szó)...
2023. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
73%

Gigantikus pénzösszegek szétlocsolásával sikerült minimálisan növelni a gyerekszámot.

Azt a gyerekszámot, amit a rugalmas munkavégzés támogatása vagy hasonló "soft" lehetőségek sokkal jobban meg tudtak volna dobni.

Közben lehet, hogy drágultak az ingatlanok. Azt nem tudjuk, hogy CSOK nélkül is drágultak volna-e.

Szerintem igen. Magyarország kilépett az olcsó országok köréből.

Ha innen nézzük, CSOK nélkül még nehezebb lenne "a családok" dolga.

Ha innen nézzük, nem is volt olyan rossz.

Ha nem innen nézzük, én minden hasonlót ellenzek.

Akkor is, ha sokan, akikre ráfért: építési vállalkozók, mesterek stb "jól jártak".

Kényszerítsenek a nagyvállalatok olyan szabályokat, ami által több gyerek születik. 6-4-2 órás munkahelyek, apai szabadságok, minél több HO, rugalmas munka, Budapesten kívüli munkavegzés támogatása...

Röviden: én is bízom benne, hogy nem lesz hasonló program.

2023. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"Azt a gyerekszámot, amit a rugalmas munkavégzés támogatása vagy hasonló "soft" lehetőségek sokkal jobban meg tudtak volna dobni."

Ez tuti. Részmunkaidő, homeoffice, stb támogatásával sokkal jobb eredmény lett volna, sokkal kevesebb pénzből.


"Közben lehet, hogy drágultak az ingatlanok. Azt nem tudjuk, hogy CSOK nélkül is drágultak volna-e."

Igen, de nem ilyen mértékben. Ha nem lett volna CSOK, akkor most nem 35 millió lenne egy panellakás, csak 15 millió.

2023. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
32%
28# Ezt nem tudhatod, a gazdaság azért nem ilyen egyszerűen működik, hogy erre egzakt számokat lehessen mondani.
2023. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!