Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rengeteget hallani, olvasni a...

Rengeteget hallani, olvasni a sok száz, ezer milliárdos mentőcsomagokról. De szinte semmit sem hallani, hogy a kormány mit tervez tenni a már meglévő, vagy meglóduló számú munkanélküliekért? Saját példám lent.

Figyelt kérdés

58 éves ffi vagyok, kb 65-70 % egészségi állapottal. Március

30.-án lejár a munkanélküli ellátásom. Eddig sem sok esélyem volt az elhelyezkedésre, a korona vírus miatt ez szinte 0 lett. A FHT-ra sem leszek jogosult, mert feleségem minimálbérért jelenleg még dolgozik. 8 féle gyógyszert kell szednem, ami havonta 15 ezer. Plusz fizethetem magam után a tb is. Nem tudom mi lesz. Valaki foglalkozik a hozzám hasonlókkal is, vagy csak a vállalkozások megmentése a cél?



2020. márc. 24. 10:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagy hasznos a társadalomnak így nem cél a megsegitesed.
2020. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Váljatok el és legyél hivatalosan egyedülálló!
2020. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Auchan,Tesco egyből felvesz pl.árúfeltöltőnek vagy kasszásnak. Ezek ellátasához túl beteg vagy?
2020. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Menj el, dolgozni. (Futár, rendőr, beteghordó, takarító, arufeltöltő, éjjeli őr) mindenhova kell.


Ne várd már, hogy mások a két szép szemedért eltartanak. Ha nem megy, akkor a társadalom számára teljesen értéktelen vagy,


Én egyébként a kormány helyében azt csinálnám, hogy amíg van egyetlen betölthető munkahely, attól,függetlenül, hogy derogáló, semmilyen egyéb ellátást, segélyt nem adnék, mint a 3 hónapos munkanélküli ellátás. Pláne nem krízishelyzetben, amikor minden segítő kézre szükség van.

2020. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#2 & 3 (a többi provokáló válaszokkal nem foglalkozom)

Sajnos nagyon korlátozottak a lehetőségeim munkavállalás terén. A 2 és 3 műszak kilőve, 12 órás úgy szintén.

Ezek miatt kellett otthagynom korábbi állásomat. A szívinfarktus nem gyerekjáték.

2020. márc. 24. 13:46
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Tehát meg se nézted azt, hogy kötetlen munkaidő, beugrosokat is keresnek.
2020. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#1 & 4 : Nem tudhatjátok, hogy az élet mit tartogat számotokra. Elég egy pillanat, és rokkant lehetsz például.

Elüthetnek, beléd mehet egy kamion, rákos lehetsz, stb, stb.

2020. márc. 24. 13:54
 8/18 anonim ***** válasza:
9%

Lehet hogy nem. Kb 10 éve árult a vallalkozasom egy terméket. Jött egy érdeklődés a termékre. Kiderült egy úriembernek kell azt hasznalna a számítógéphez mert könnyebben tudna a fejével gépelni a számítógépen. Balesete volt a keze és lába nem mozog.

Gondoltuk ingyen küldünk anyagot, mondja hogy nem kell ingyen mert van penze, egy webshopot üzemeltet. Ha jól emlékszem Érd vagy környékén lakott.


Hát ezek után úgy vagyok ezzel, hogy feltehetőleg nálad jobb a helyzet :)

2020. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

En is ugyanilyen helyzetben vagyok.

Sajnos nem vesznek fel gyartósorra mert tul kepzett vagyok es van +3 nyelvtudasom.

Lejart munkanelkulivel vagyok othon.

Kepzettsegemmel nem tudtam elhelyezkedni.


Itt sok okos beszel h amig van munkalehetoseg blabla, de oda mast vesznek fel es nem engem, akkor mit tegyek?


Altalában az a nagy hátrany nálam h sajnos egy nagyon irigy kornyeken lakom es jól nezek ki, csinos vagyok es kedves is -ezert mindenhol a nõi munkatársak mindent megtesznek h kitúrjanak.

Mar az x-dik alkalom utan nemnagyon van kedvem próbálkozni, arról nem beszélve h a próbanapokat itt Debrecenbe es kornyekén ki sem fizetik!


Tudod ezt csak az ertheti meg aki áterzi a helyzeted, es ez csak akkor valósulhat meg ha ugyanabban a helyzetben találja magát az ember


En szerencses vagyok mert van sok megtakarított penzem, így a fenntartásunkhoz tartok baromfit + egyeb allatokat, igy van tojás is, es veteményes kertem is van.


Kitartást es azt látom elõbb-utóbb a földhoz kell visszanyúlni

2020. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Legalább onbizalmad van rendesen :)
2020. márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!