Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rengeteget hallani, olvasni a...

Rengeteget hallani, olvasni a sok száz, ezer milliárdos mentőcsomagokról. De szinte semmit sem hallani, hogy a kormány mit tervez tenni a már meglévő, vagy meglóduló számú munkanélküliekért? Saját példám lent.

Figyelt kérdés

58 éves ffi vagyok, kb 65-70 % egészségi állapottal. Március

30.-án lejár a munkanélküli ellátásom. Eddig sem sok esélyem volt az elhelyezkedésre, a korona vírus miatt ez szinte 0 lett. A FHT-ra sem leszek jogosult, mert feleségem minimálbérért jelenleg még dolgozik. 8 féle gyógyszert kell szednem, ami havonta 15 ezer. Plusz fizethetem magam után a tb is. Nem tudom mi lesz. Valaki foglalkozik a hozzám hasonlókkal is, vagy csak a vállalkozások megmentése a cél?



2020. márc. 24. 10:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

tanácsom: nyúlj a foldhoz, kezdj tartani csirket vagy amire lehetoseg van. Vegyel kiskertet, vagy csinalj vmit, a lenyeg ne varj az allambácsira mert valószínű a kesõbbiekben is le leszunk sz.a.rva .

Muszálj magadon segíts es te tegyél vmit magdért.

Ezenkívűl ha egy gazdasagi osszeomlas lesz akkor neked lesz hova nyúlni. Akik pedig csak a penzuktol es az állambácsítól függenek azok tobbet veszítenek / jobban félhetnek.

Készűlj a legrosszabbra h ne ess majd pánikba.

2020. márc. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#11: Abban teljesen egyetértünk, hogy az állam teljesen le.z@r. Ha nem tartozol az oligarchiához és annak rokoni, baráti köréhez, akkor ez van. Csupán 4 évente, a választások idején válunk fontossá. Van egy zártkertem gyümölcsösfákkal, de a hétfő-keddi fagy és a mai 15 cm-es hó lehet hogy betett az idei gyümölcstermésnek.
2020. márc. 24. 17:03
 13/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"semmit sem hallani, hogy a kormány mit tervez tenni a már meglévő, vagy meglóduló számú munkanélküliekért"


Ennek oka, hogy konkrétan SEMMIT nem óhajt tenni értük.

Bocs, evvan. Majd 2022-ben okosabban szavaztok. Ha addig éhen nem haltok.

2020. márc. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13: Egyetértek. Ha választás évében lennénk, biztos más lenne a hozzáállás.
2020. márc. 24. 20:58
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem tettek semmit ezután se fognak, az átlag kisembereket csak fejik fejik és fejik, ha pedig gond van csak hagyják éhen halni, én most vesztettem el az állásomat 3-hónapja,ugye a járvány előtt próbáltam szakmáim egyikében elhelyezkedni majdnem sikerült is,de mivel elkezdődött ez az egész azt mondták hogy bocsi de jelenleg mégsem tudnak felvenni, utána próbálkoztam mindenhol, árufeltöltőtől, a sofőrön át mindennel, jelenleg is próbálkozom, de úgy látom nem sok értelme van, mindenhol túljelentkezés van, vagy nem tetszik az hogy 3 szakmám van.

Még körülbelül egyszer tudok ennivalót venni az kb 2-2,5 hetet jelent, utána kész ennyi 3 szakmával itt fogok éhen pusztulni 30-évesen, mondjuk annyi morbid humor van ebben a dologban hogy legalább a temetésem az államnak kell fizesse valamilyen formában.

2020. márc. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Egyeseknek nehéz megértenie, hogy amikor van fiatal, életerős, terhelhető jelentkező, akkor nem az 58 éves,nem terhelhető (csak bizonyos pontig) szívinfarktuson átesett

jelentkezőt választják. Amik esetleg akadtak volna, 2-3 műszakos, vagy folytonos 12 órás munkák lettek volna.

Ezek nálam egészségügyi okokból nem javasoltak. Eddig sem volt sok esélyem, de most a Covid-19 teljesen betett.

2020. márc. 25. 05:08
 17/18 anonim ***** válasza:

15os, sajnálom helyzeted. Amikor a válaszod olvastam azt gondoltam hogy én irtam mindezt, de eszrevettem h57%os válaszolo irta, igy rájottem nem én vagyok..

Rájöttem nincs más lehetőség mint az h magadnak termelj meg dolgokat amennyiben lehetőséged van rá , és összefogni a családoknak, mert a termőföld fog a jovőben igazi értéket jelenteni.

Ezenkívul az ima is sokat segíthet.

2020. ápr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
És termászetesen az iagzi jó barátok és testvérek is egithetnek.. ha vannak rendes ismerősok persze
2020. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!