Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloggal terhelt házat...

Jelzáloggal terhelt házat elárvereztethet-e egy másik Bank?

Figyelt kérdés

Van egy házam, amire 2007-ben jelzálog lett terhelve. Egy másik pénzintézet felbontotta a kölcsönszerződés miközben még fizettem a kölcsönt. A végrehajtótól kaptam egy értesítést, hogy menjek el hozzá rendezni a kölcsönt.

Ha nem tudok megegyezni vele megyek a bíróságra, mert én minden hónapban befizettem a kölcsönt, megvannak a csekkek.

Ezt a házat így terhelve elárvereztetheti?



2023. jún. 19. 17:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Zárlatot akkor rendelhetnek el többnyire egy ingatlanra, ha polgári jogi igény miatt fedezetként szolgálhat (törvényszéki ügyek, büntetőügyek), valamint NAV rendelhet el zárlatot biztosítási intézkedés keretén belül (nagy összegű megállapítás várható az ellenőrzés részéről).

Tehát csak "úgy", hogy van egy akármilyen bírósági perem, úgy nem.


Tehát banki hiteltartozás miatt ilyen nincs.

2023. júl. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Magát a végrehajtást lehet perrel megtámadni a bíróságon és arra az időre zár alá vetetni az ingatlant, de ezt ügyvéd elmondja.

Nem kéne viszont megvárni, hogy tényleg árverésre kerüljön a sor, meg KELL egyezni a végrehajtóval mindenáron.

2023. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!