Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloggal terhelt házat...

Jelzáloggal terhelt házat elárvereztethet-e egy másik Bank?

Figyelt kérdés

Van egy házam, amire 2007-ben jelzálog lett terhelve. Egy másik pénzintézet felbontotta a kölcsönszerződés miközben még fizettem a kölcsönt. A végrehajtótól kaptam egy értesítést, hogy menjek el hozzá rendezni a kölcsönt.

Ha nem tudok megegyezni vele megyek a bíróságra, mert én minden hónapban befizettem a kölcsönt, megvannak a csekkek.

Ezt a házat így terhelve elárvereztetheti?



2023. jún. 19. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A jelzálogjogosult bank is be fog kapcsolódni a végrehajtásba, árverezés után először a jelzálog kölcsönbe megy a pénz, ha még marad akkor a többi megy a másik kölcsönre.

Olyat nehezen tudok elképzelni, hogy minden hónapban a teljes törlesztőd fizetted, még is felmondták. Lehet keveset fizettél minden hónapban.

2023. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2007-ben? Csak nem devizahitelt vettél fel?

Amúgy túl kevés az információ amit megadtál.

2023. jún. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mennyi a jelenlegi tartozás tőkéje? Illetve havi szinten mennyivel törleszted?
2023. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2007-ben lett rá egy jelzálog K&H bank. Tavaly az Otp Faktoring felmondta egy hitelkártya szerződésemet. Minden hónapban befizettem a kiküldött csekkeket, sőt a pandémia alatt is. Tavaly, júliusban Kaptam egy értesítést, a végrehajtótól, hogy egy közjegyző nő, elrendelte a végrehajtást. Ezután még két csekket befizettem, mert küldték. Végrehajtótól kaptam egy levelet, hogy menjek be hozzá. Ezért szeretem volna tudni, hogy végrehajt-e vagy esetleg kapok-e részletfizetést.
2023. jún. 19. 18:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha a jelzáloghitelt rendesen fizetted, akkor azt az ingatlant senki nem árverezheti el semmilyen módon, hiszen elidegenítési és terhelési tilalom van rajta. Ha végrehajtás van ellened hitelkártya-tartozás miatt, az nem két perc alatt került végrehajtásra. Eddig mi a fenével foglalkoztál? Miért akkor kezdesz el gyakorin kérdezősködni, amikor már árverezésről van szó?


"A végrehajtótól kaptam egy értesítést, hogy menjek el hozzá rendezni a kölcsönt."

Ha van letiltható havi fizetésed, akkor abból letilthatja a végrehajtó a törvényes részt. Nem tudom mikor kaptad tőle az értesítést, de próbálj megegyezni vele olyan havi összegben, amit minden körülmények között tudsz fizetni úgy, hogy a jelzáloghiteleddel nehogy késedelembe essél! Azt fizeted rendesen most is?

2023. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Dehogy nem lehet árverezni.
2023. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mennyi a ház értéke, kérdező és mennyi kölcsönt vettél fel rá? Mennyi a havi törlesztőd?

Mennyi volt a hitelkártya tartozásod amikor felmondták a szerződést?

2023. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A jelzálogszerződés és a hitelkártya szerződésed két külön dolog!


A kettőnek nincs köze egymáshoz alapesetben.


A hitelkártya szerződés végrehajtása során elsődlegesen - ha van fizetésed - a bankszámládat tiltja (inkasszózza ) a végrehajtó.


Ha ez eredménytelennek mutatkozik, akkor lehet végrehajtást rakni az egyébként jelzáloggal terhelt ingatlanodra.

Ebben az esetben a K&H zálogjogosultként kapcsolódhat be az eljárásba.

Így a kielégítési rangsorban megelőzi az OTP faktoringot.


De nem kéne idáig eljutni.


Egyezkedni kellene a végrehajtóval.

Saját hatáskörben - 500.000 - Ft összegig - adhat részletfizetést, ha egyéb feltételek fennállnak.

2023. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ha a jelzáloghitelt rendesen fizetted, akkor azt az ingatlant senki nem árverezheti el semmilyen módon, hiszen elidegenítési és terhelési tilalom van rajta."


Ez nem korlátja egy árverezésnek. A végrehajtó bármilyen joggal terhelt ingatlant árverezhet (persze ha jogos), kivéve, ha zárlat (zár alá vétel) is be van jegyezve az ingatlanra. Amíg az zár alatt van, addig nem értékesítheti senki sem, semmilyen módon. Minden más esetben árverezhető.

2023. júl. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vagyis egy bírósági perrel zár alá lehet vetetni az ingatlant.
2023. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!