Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire jó az egészségpénztár?

Mire jó az egészségpénztár?

Figyelt kérdés

Neked van?

Megéri? Miért?

Mire költöd?



2023. jún. 16. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a 20%-át visszakapom a befizetéseimnek. Ebből veszünk a gyereknek pelenkát, gyógyszereket, magánorvost ezzel fizetjük, stb. Azért rgy komolyabb fogászati kezelésbél tetemes összeg.
2023. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Van, a fogászati kezeléseket azon keresztül fizetem, megéri a 20% adóvisszatérítés erejéig.


Lényegében mindent ami egészségpénztáron keresztül fizethető, hülyeség anélkül venni.

2023. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy melóhelyem, ahol ha befizettem x összeget, a munkahely hozzátett y összeget (kb 2x annyit, mint amennyit én fizettem). Mivel akkoriban nagyon csóringer voltam, így nagyon jól jött a kontaktlencse vásárlásánál.
2023. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
következő évben jóváírják az egészségpénztári számládon a befizetéseid 20%-át (maximum 150.000 forintig), így az is elkölthetővé válik. Lehet gyógyszerre, magánorvosra, egészségügyi eszközre költeni pl.
2023. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Van.

Tavaly 112 ezer forint adójóváírást hoztunk össze rajta. Gyerekünk született, rengeteg minden elszámolható volt.


Amúgy fogorvos, szűrések, gyógyszerek, női higiéniai dolgok, egyes tusfürdők,testápolók, sok mindenre jó.

2023. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az mitől függ, hogy mennyit kapok vissza az államtól?

A befizetéseimnek egy adott százaléka? És az adónak is csak egy adott százaléka? Tehát ha a befizetéseim 20%-a meghaladja a az adóm 20%-át, akkor csak a kisebb összeget kapom? Vagy ha a befizetésem 20%-a több, mint az adóm, akkor akár az összes szja-mat is visszakaphatom?

2023. dec. 6. 12:43
 7/12 anonim ***** válasza:

"Vagy ha a befizetésem 20%-a több, mint az adóm, akkor akár az összes szja-mat is visszakaphatom?"


Igen.

A befizetésed 20%-a az adód 100%-áig.

Ha nincs adód, akkor nem kapsz semmit.


Mivel a lényeg az adójóváírás ezért annyit érdemes befizetni, amire elég az adód. De minimálbér adóterhe már fedezni szokta a jóváírást, ha egyéb jogcímeken nincs adóvisszatérítésed.

2023. dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És max 150 ezer lehet a visszatérítés.
2023. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt azért ne felejtsétek el, hogy a kezelési költség 9 %, és ez is államilag meghatározott. Szóval felteszel 100.000 FT-ot, és ebből 9000-et már le is nyúltak. Azért ez szerintem nem mindegy.

Én addig használtam, amíg a munkahelyem fizette, amikor abbahagyták, én is abbahagytam. Ráadásul egy csomó korlátozás lett rá, régen ebből vettünk fogkrémet, bármit a gyógyszertárból, akár testápolót is. Akár sporteszközt vagy gyógyüdülést is lehetett belőle fizetni, ezeket már mind megszüntették.

Szóval szerintem nem éri meg magánszemélyként befizetni rá.

2023. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem baromira megéri, akkor ha valahol baba van. Nálunk tavaly és idén is összejött majdnem a max adóvisszatérítés. Havi 30.000 pelenkára, 30.000 oltásokra, itt egy betegség, ott egy supinált cipő.


Felnőttként szerintem akkor éri meg, ha rendszeres gyógyszetkiadásod van,allergiád vagy pl fogászati kezelésekbe kezdel vele

2023. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!