Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egészségpénztárnak milyen...

Egészségpénztárnak milyen előnyei vannak az adóvisszatérítésen kívül?

Figyelt kérdés
Szóval KATA-s vagyok, tehát az nem játszik, és mindneki másom is katás vagy nyugdíjas, tehát kedvezményezettem se lesz. Viszont a berakott összeg esetleg kamatozik valamilyen formában? Van más hozama? Esetleg jobban járok egy persellyel inkább, mert költségei vannak? Megérheti így?

2022. febr. 13. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kata mellett nem éri meg…
2022. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Semmilyen előnye nincs az adójóváíráson kívül.


Az egészségpénztár azt csinálja, hogy berakod a SAJÁT pénzed, abból rögtön levesznek 5%-ot.

Majd következő évben ad állambácsi 20%-ot, azaz 10-15%-al több pénzed van benn, mint amennyit te befizettél.


Utána a bennlévő elvileg kicsit több pénzt tudod viszonylag nehezen visszakérni.


Ha nincs adóvisszatérítés, akkor SEMMI ÉRTELME.

2022. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát...ez egy nagyon rossz hír, de köszönöm!
2022. febr. 13. 13:15
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Hogyne lenne értelme...

A szemüvegem kapásból 15%-kal volt olcsóbb, mert ep-ból fizettem. Egy rakás szolgáltatónál van kedvezmény.

2022. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
EP-ből lehet lakáshitelt is törleszteni.
2022. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kapo1588 ***** válasza:
49%
Lehet belőle lakás hitelt törleszteni, továbbá vannak pénztárak ahol van lekötési lehetőség
2022. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Adóvvisszatérítés csak egyik előny.

Én kismama vagyok és az orvosom 10% kedvezményt ad minden vizsgálatnál, ha azzal fizetek. És egy terhesség alatt egy már nagy összeg :)


Illetve önsegélyező opció is szuper.

2022. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem minden szolgáltatásának csak akkor van értelme, ha az ember tud adóvisszatérítést igényelni utána. Ha nem, akkor az ég világon semmivel sem tud többet, mint egy bármilyen megtakarítási számla.

Ha vissza tudod igényelni az adójóváírást, akkor viszont nagyon is előnyös termék szerintem a rövid távú pénzügyi gondolkozásban, főleg ha az ember valamilyen egészségügyi problémával küzd, ami miatt gyakran látogat magánegészségügyi intézményt, szemüveges, vagy akár babatervező fázisban járnak, lakáshitele van, stb.

2022. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
8, ha neked mindegy 60-70 ezer egy fogpótlásnál, 20-25 ezer egy szemüvegnél, akkor ne fizesd. Nekem még kisadózóként is lazán megéri. NYaralás előtt beraktam rá egy nagyobb összeget, mert a fürdő, ahol pihentünk is kedvezményt ad.
2022. febr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

9# A szolgáltatásoknál általában nem maga a szolgáltató ad 10-20% kedvezményt, hanem az ep-be való befizetéseid után kapod meg a (papíron) 20% adójóváírást. Ha nem fizetsz adót, vagy legalábbis nagyon minimálisat, akkor nem kapod meg a max adójóváírást. Vagy aki most pl. visszakapta a max adóvisszatérítést (családok) és már nincs miből érvényesítenie, annak sem érte meg igazán a tavalyi évben forgatni benne a pénzt... Lehet ezen vitatkozni, de mindezt úgy írtam/írom, hogy második éve kihasználjuk a férjemmel a fejenkénti max adójóváírást belőle. Fogszabályzásra, fogpótlásra, születési támogatásra gyűjtögetve, sajnos temetési költségre, lakáshitel támogatásra, stb. Még kevésnek is érzem kettőnk keretét olykor, annyit matekozunk vele.

Én még nem találkoztam olyan hellyel, amit a 7-es írt, hogy alapból ad valaki kedvezményt csak azért, mert valaki ep-vel akar fizeti, de üdvözlendő dolog, hogy már ilyen is van! :)

2022. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!