Melyik befektetés éri meg jobban ugyanabba a PMÁP befektetésben - havonta 200ezer ft, vagy 5havonta 1 millió forint?
Mitől érné meg bármelyik is?
Majd ha legalább annyit fizet, mint amennyi az infláció...
Ha ez bekövetkezne, pont ugyanolyan sírás lenne, mint a devizahitelek esetében, amikoris mindenki hibás volt, egyedül a kapzsi hitelfelvevő nem.
...amikor a kapzsiság tetőfokára hágott, s boldog-boldogtalan a figyelmeztetések ellenére vakon vette fel a devizahiteleket tízmilliószámra pusztán csak azért, mert "a bolondnak is megéri", akkor is kiírtam ide a figyelmeztetést, s akkor is nullára lettem pontozva. Utána, amikor kiborult a bili, tíz évig ment a sírás. Pedig lehetett tudni előre, hogy "csak a bolondnak éri meg".
Most buta trollok által megint nullára lett pontozva az általam hozott cikk, ami az ország piacvezető pénzügyi oldalán jelent meg, s pénzügyi szakember írta.
@5
Nem, nem azért lett nullára pontozva, hanem azért, mert itt a buta trollok azt pontoznak nullára, mihez épp kedvük van.
Egyébként erre a kérdésre a hasznos válasz az, hogy EGYIK SEM ÉRI MEG. Minden más válasz haszontalan a kérdés szempontjából. Ez az egy, ami hasznos.
Lássuk, hány perc alatt lesz 100%-ra pontozva, hisz itt az egyetlen HELYES és HASZNOS válasz.
Hogy a kerdesre valaszoljak:
Ha gyujtogeted a parnaban 6 honapig a penzed es utana teszed be allampapirba, akkor addig a 6 honapig 0 kamatot kapsz, mig ha minden honapban berakod az adott honapban feltetett penzed allampapirba, akkor az mar azonnal kamatozik. Ezert a havi 200 ezer forintos befektetessel nagyobb hozam erheto el mintha a 200 ezer dorintokat gyujtogetned es utana raknad be egyben. Hogy ezt szamokban is kifejezzuk: az elso ot honapban berakott 200 ezreid az otodik honap vegeig kb 40 ezer forint kamatot hoznak, ettol elese ha a parnaban gyujtod es 5 honapbutan az egeszet berakod egyben.
Hogy a kedves troll valaszolora is reagaljak: elolvastam a cikket, hitelbol allapapirt venni valoban nem feltetlenul jo otlet es valoban valtozhat a PMAP visszavaltasi dija, ebben igaza van a cikknek, koszi hogy a figyelmunkbe ajanlottad.
"hitelbol allapapirt venni valoban nem feltetlenul jo otlet es valoban valtozhat a PMAP visszavaltasi dija, ebben igaza van a cikknek, koszi hogy a figyelmunkbe ajanlottad."
De aki kicsit is utánanézett, az ezt pontosan tudja, semmi újdonság nem jött le a cikkből.
@9
Igazad lehet, ám a devizahitel felvételnél is sokan úgy gondolták hogy tudják a tutit, aztán utána lett jó nagy sírás belőle. Ugyanez lesz a csoknál és az állampapírnál is. Majd figyelj…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!