Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri egy bankár szolgáltatás...

Megéri egy bankár szolgáltatásait igénybe venni?

Figyelt kérdés

Konkretan az Erste munkatarsaira lennek kivancsi.

Mi az, amit nem mondanak el az erstenel valo befektetesekkel, penzugyekkel kapcsolatban?

Elonyok/ hatranyok?

Varatlanul nagyobb osszeget orokoltem, amivel nem nagyon tudom, hogy hogyan tudnek okosan eljarni.

Koszi!



2023. máj. 11. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

"Megéri egy bankár szolgáltatásait igénybe venni?"


Persze ha szép csaj, vállal franciát óvszer nélkül valamint kézi levezetést és még olcsón is vállal 1 órát akkor mindenképp egy laza péntek este.

2023. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

En meg nem igenyeltem ilyen szolgaltatast, de van egy olyan erzesem, hogy peldaul egy ERSTE-s bankar az ERSTE sajat termekeit fogja neked javasolni, nem pedig a piacon elerheto legjobb penzugyi termeket. Peldaul adott esetben azt fogja mondani, hogy az ERSTE-nel vezetett ertekpapir szamlara vegyel allampapirt, ami peldaul kicsit dragabb mintha az allamkincstarnal vezetett szamlara venned. Vagy peldaul a tobb szamodra megfelelo termek kozul azt fogjak javasolni, amin nekik nagyobb a hasznuk, nem pedig azt, ami neked jar a legjobb haszonnal. Nagysagrendileg valoszinuleg azert igy sem fogsz sokkal roszabbul jarni egy ilyen lehetoseggel, mintha egy fuggetlen szakemberhez fordulnal, de erdemez lehet ezt szem elott tartani.

Amit en tanacsolok neked: ha unit linked biztositast akarnak rad sozni, menekulj. Minden mas javaslat ertelmes lehet.

2023. máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
85%

beszélj vele nyugodtan, de kellő kritikával hallgasd, amit mond. Azt tudnod kell, hogy ő csak a saját bank (és vele összefonódott alapkezelő, biztosító) termékeit fogja ajánlani.


Vannak aztán magukat függetlennek mondó pénzügyi tanácsadók, akik nem kérnek Tőled pénzt, jutalékért dolgoznak. Náluk fennáll a veszélye, hogy nem azt fogja ajánlani, ami neked a legjobb, hanem amin a legnagyobb a jutalák.


És aztán van pár olyan tanácsadó is, aki egy szerény óradíjért ad tanácsot. Ő nem ad el semmit, és nem kap jutalékot. Szerintem ha nem vagy képben a pénzügyi termékek kapcsán, akkor egy ilyen tanácsadásra érdemes elmenned.


Mielőtt bármelyik kategóriába tartozó tanácsadóval beszélsz, érdemes elgondolkodnod, hogy mit is akarsz a pénzzel kezdeni, ennek megfelelően a hozam-kockázat-likviditás háromszögben hol szeretnéd látni a befektetésedet.

2023. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Akkor jársz a legjobban, ha kerülöd a banki tanácsadókat, inkább te magad tanulsz a befektetésekről (Kiyosaki, Bodo Schafer), s követed a világ legnagyobb befektetőit pl. Warren Buffett életútja és portfóliója méltó a figyelemre.


Magyar oldalak közül az elemzeskozpont.hu az, amelyikből a legtöbb hasznot tudod meríteni.


Érdemes tanulni Szoboszlai Attilától, Hideg Zolitól, Szendrei Ádámtól, Weber Katától és sok mástól, olyanoktól, akik már ott tartanak, ahová te még csak most készülsz.

2023. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BeefEater ***** válasza:
58%

Ha bármelyik bankba mész, akkor ők csak a saját termékeikkel kapcsolatban nyújtanak felvilágosítást.

Ha tényleg nagyobb összeget örököltél, akkor esetleg keress egy független pénzügyi tanácsadót. Ezzel óvatosan viszont, mert a legtöbb magát pénzügyi tanácsadónak nevező igazából csak egy ügynök, aki terméket akar majd neked eladni. Most nem találtam egy egyszerű és jó megoldást, hogy hogyan lehet a kettőt megkülönböztetni. (Ha valaki tudja engem is érdekel.)

2023. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha kellően magas az összeg akkor nem a pronyók között leültetve fognak foglalkozni veled.

Privát tárgyalóban felvilágosít a személyi bankárod a lehetőségekröl. ÉS NEM... nem az Erste saját termékeit fogja rádtukmálni.

2023. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!