Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel. Még időben...

Babaváró hitel. Még időben vagyunk?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek.

37 hetes terhes vagyok és most jutottunk arra az elhatározásra hogy felvesszük a babavárót. A hitelkérelmi csomag hétfőre összeáll, megyünk is leadni a bankba, viszont felmerült bennem egy olyan kérdés hogy nem késtünk-e el a hiteligényléssel? Ha jövő héten megszülnék, akkor gondolom nem fogjuk tudni érvényesíteni a kamatmentességet a pocakban levő első gyermekre, vagy mégis? Megszületett gyermekre már nem lehet igénybe venni ha jól tudom.

De mikortól vagyunk biztonságban?

A hitelbírálat elindításától? A banki jóváhagyástól? A szerződéskötéstől? A folyósítástól?


Előre is köszi a válaszokat!



2023. máj. 18. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
A kérelem befogadása után már megszülethetet a baba, onnantól már megvan a kamatmentesség. Akkor van gond, ha megszülsz, de közben elutasítják a kérelmet, mert ekkor már hiába mész másik bankba, nem járna a kamatmentesség erre a babára.
2023. máj. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze, csináljátok nyugodtan, mi, többiek, szívesen kifizetjük a ti hiteletek kamatát is. Akár innen a közös albérletünkből is.
2023. máj. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Köszönöm a válaszod!

2023. máj. 19. 08:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves 2.! Köszönjük szépen, hogy ilyen "nagylelkűek" és "Önfeláldozóak" vagytok, mivel mi is felvesszük a babavárót! Remélem hamarosan Nálatok is család /gyerek lesz és a büszkeséged és az egód akkor sem engedi majd, hogy igénybe vedd az éppen aktuális családtámogatási támogatásokat és kedvezményeket! Annak meg, hogy albérletben laktok vajmi kevés köze van a feltett kérdéshez, de egyébként sem a kérdező tehet róla! Amúgy meg, ha nem venné fel, akkor is fizetnéd az adót..., így legalább kevesebb kilátó, stadion, kisvasút, lombkorona sétány, meg hasonlóan hasznos dolog épül.


Kérdező: Igen, amíg nem születik meg, addig kell igényelni, és ha már betöltöttétek a 12. hetet, akkor már kapásból, a hitel felvételétől kamatmentesek lesztek. Fontos, hogy csak a szerződés megkötésétől született gyermekek számítanak! Tehát hiába lenne már 5, ha csak most szerződtök, akkor a 6. lesz úgymond az első a született gyermekek számát tekintve.

2023. máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Négyes, sajnos ezeknek a babaváróknak és a csókosoknak köszönhetjük az általad felsorolt létesítményeket.
2023. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4-es, csak annyival javítanálak ki, hogy nem a szerződés megkötése számít, hanem a babaváró kérelem hivatalos befogadása, utána már megszülethet a baba. A szerződéskötés napja ebből a szempntból nem számít.
2023. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5-ös, igazán kíváncsivá tettél, milyen összefüggést találtál az EU-s források nagyüzemben történő ellopása, majd hülyeségekre költése és a babaváró és CSOK között? Ha esetleg azt gondolod, az az összefüggés, hogy ugyanaz a kormány hagyja jóvá mindkettőt, akkor felvilágosítalak, a 90-es években is létezett lakástámogatás, csak azt még nem CSOK-nak hívták. Én is hisztizhetnék, hogy volt egy olyan korszak, amikor boldog-boldogtalan kapott pl. Bp-en tanácsi/önkormányzati lakást, a vidékieknek meg annyi jutott, hogy 28%-os kamattal vehettek fel lakáshitelt, de nem hisztizek, mert minek. Mindegyik kormány követ el hibákat, van, amelyik bűnöket is, de naponta beleállni a támogatást igénylőkbe elég beteges, mert nem ők a bűnösök. Kezeltesd magad, mert rá fog menni a gyomrodra a rosszindulat :).
2023. máj. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmi rosszindulat nincs bennem, csak képes vagyok meglátni a tényeket. Veled ellentétben.


A családtámogatások valójában szavazatvásárlások. Ez is tény. Ha falra mászol is, ez a tény akkor sem fog változni.

2023. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
(4 vagyok újra.) Jól mondod 7-es! Én sem értem az 5-öst. Ahogy írtam, mi is tervezzük felvenni a babavárót, de nem akarunk sem kisvasutat építeni, sem kilátót. A stadionhoz meg kevés lesz... :) Ezért fura, hogy azt írja, hogy nekünk köszönhetőek ezek a nemzeti kincsek. Egyébként én mostam össze ezeket a dolgokat először. Úgy értettem, hogy egy kasszából, a költségvetésből kell kigazdálkodni a támogatást is, meg a hülyeségeket is.
2023. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8: elég furcsán látod Te a világot! Szavazatvásárlás, és ez TÉNY??? Hát jó! Legyen! De tegye már fel a kezét, aki a babaváró miatt szereti a narancsot! :)
2023. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!