Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más is megbánta már, hogy nem...

Más is megbánta már, hogy nem vett fel lakáshitelt?

Figyelt kérdés
Kb. 5 évvel ezelőtt lett volna lehetőségem hitelt felvenni és lakást vásárolni, de nem tettem mert a devizahitel megviselt minket anyagilag és emiatt rettegtem a hitelfelvételtől. Most már bánom, mert jelenleg már tényleg csak uzsorakamatra lehet hitelt felvenni a banktól. Más is járt így vagy csak én voltam ekkora balek?

2023. máj. 12. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem
2023. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Én nem bánom. Az ingatlanárakat nagyon felfújták az állami támogatások, amikből én maradtam csak ki.


Magyarán ingatlanvásárlásnál a pénzem, ami mögött a tényleges gazdasági teljesítményem van versenyezne a fialó biorobotok pénzével ami mögött nulla teljesítmény van. Ilyen versenyben nem veszek részt. Van jobb hely a pénzemnek a nemzetközi részvénypiacokon.

2023. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rengetegen jártak így, (meg akik most nem vesznek fel hitelt, azok pár év múlva mondják ugyanezt). A hiteltörlesztés nem több, mint amit névértékben félre tudnál tenni, a fö különbség, hogy ha hitelt törlesztesz, az infláció miatt nekem egyre kevesebb értékben, amit fizetsz, ha meg spórolni akarsz, a már meglévö és a hozzájövö pénz értéke az infláció miatt egyre kevesebbet ér, azaz egyre jobban lemaradsz attól, hogy egy összegben meg tudd venni azt az ingatlant, ami akarsz, mert természetesen az árak emelkednek az inflációval.
2023. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2023. máj. 12. 08:50
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Én még épp időben vettem lakást, még mielőtt a tenyészpénzekkel felverte a kúrmány az ingatlanárakat. Viszont soha nem fogom tudni a lakást házra cserélni, mert az már csak azoknak jár, akik ész nélkül ellik a kölyköket.


De amúgy napnál világosabb volt az utóbbi években, hogy az olcsó hitelek már nem sokáig fognak maradni. Aki akkor nem vett fel, az tényleg bánhatja. Csak az a baj, hogy a kúrmány a kamatstoppal megint a pénzügyi analfabétákat támogatja, pedig hagyni kellene a saját hülyeségükbe fulladni őket, ha már voltak olyan bolondok, hogy pár ezer forint törlesztő különbségért változó kamatút vettek fel fix helyett.

2023. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5-ös, teljesen egyetértek. Én is bánom, viszont azzal tudom megbocsátani magamnak, hogy egyrészt nagyon fiatal voltam és nem állt rendelkezésre megfelelő információ, másrészt a családom példáján keresztül pont a devizahitelesek kálváriáját láttam és abba a hitelbe fizettem be elég sokat évekig. Gondolhatod, hogy utána hogyan álltam a hitelhez, mint intézményhez, pedig valójában a családom volt a pénzügyi analfabéta.


A személyes érintettségtől eltekintve továbbra sem tartom normálisnak, hogy így felverték az ingatlanárakat, ez egyszerűen felháborító, hogy ha az ember X év után születik vagy válik munkaképessé, akkor ne legyen esélye saját ingatlanra szert tenni, mert rendben, hogy az én esetemben ez egy döntés következménye miatt történt és elúszott a lehetőség, de aki most 18 annak önhibáján kívül már kiszorul az ingatlanpiacról.

Ráadásul ez nem csak itthon van így, az összes ny-európai ország nagyvárosában árazódnak ki az átlagemberek és főleg a fiatalok a piacról.

2023. máj. 12. 09:32
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, utólag könnyű most már okosabbnak lenni, én is vehettem volna fel fix pár százalékon szabad felhasználásút, aztán csak be kellett volna tenni állampapírba. De nem voltam elég "bátor".
2023. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan megbánták. :( Én 2021-ben vettem fel 3%-on, 65 a törlesztőm, most ugyanaz a kicsi hitel 120 lenne, ha nem több.
2023. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, 7-es. Nem volt kristálygömböm, voltak olyan tényezők, amiket nem láttam előre.


8-as, ügyes vagy, jól csináltad. Szerintem az utolsó csapat között lehetsz, aki még ezt meg tudta csinálni.

2023. máj. 12. 19:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Bánni bánom, de nem a leírtak helyett. Egyszerűen akkor voltam olyan élethelyzetben, hogy némi spórolás árán le tudtam volna rakni annyi önerőt, ami elég lett volna egy lepukkant tanyához, mint alibi "lakó" épülethez. Azóta gyümölcsöt, ezt-azt termesztenék, lenne egy hely a szerszámaimnak, barkácsolni stb. Lakni van hol, azóta is, köszönöm. Saját vagy nem saját, nekem aztán édes mindegy.
2023. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!