Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Közös lakáshitel+autóhitel?

Közös lakáshitel+autóhitel?

Figyelt kérdés
Sziasztok, férjemmel van lakás hitelünk. De én szeretnék hitelre venni egy kis autót. Ebben az esetben az egész hitelt nézni fogják? A fizetésem minimálbér, de kétmillió hitelt még kapnék, ha a meglevőt nem vennék figyelembe. Hogyan működik ez?
2023. ápr. 18. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Minimalberre ketmilla hitel, autora? Tudsz te elni...
2023. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen a kalkulátor szerint hitelképes vagyok. A lakáshitelnél azt mondta az ügyintéző, úgy kapunk hitelt, hogy a jövedelem max 40%-a lehet hitel. De nálam nem tudom hogyan nézik, a közös hitelt?
2023. ápr. 18. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

" ha a meglevőt nem vennék figyelembe"


Biztos, hogy figyelembe veszik.

A kalkulátorba nem lehet beírni a meglévőt?

Esetleg akkor írd be úgy, hogy már levonod a meglévő hiteltörlesztő összegét és az azzal csökkentett jövedelmet írod be, mint családi jövedelem.


Nagyon klassz kis autók vannak használtan első tulajtól már 900 000-től.


De van fenntartási költsége az autónak, azt tudod?

Havi 40-80 000 Ft egy kisautó is.

Ha városban vagy, akkor a parkolás/garázs, gumihotel egy nagy költség még.


Nem a vételár lesz itt a megterhelő, 10 év alatt a vételár tízszeresét kell még elkölteni a fenntartásra.

És a hitel is drága, a felvett összeg kétszeresét kell visszafizetni.

Van erre pénzed?

2 M-s autó esetén ez 10 éven belül kb. 4+10 M Ft is lehet, amibe összesen kerül.

Szerintem nem engedheted meg magadnak.

Tegyétek be a plusz pénzt előtörlesztésbe inkább, hogy minél előbb hitelmentes legyen a lakás.


"a jövedelem max 40%-a lehet hitel"


Akkor a nettó 154 000 Ft-odból max. 62 000 Ft hiteled lehet összesen a két dologra. Nem nehéz kiszámolni.

Szerintem nem egy szép kilátás, ilyen életet berendezni, hogy 10-20 évig csak havi 90 000 Ft-od legyen magadra, időd meg semmi, hogy ezen változtatni tudj.

És ha megromlik a házasság, ki se tudsz lépni...

De ha esetleg heti kevesebb, mint 20 órában keresel ennyit, akkor nem szóltam...

2023. ápr. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, ne vegyék figyelembe az előzőt... XD
2023. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, a bejelentett fizetésem ennyi. Férjem cégében is van részesedésem, tehát a fenntartás nem lenne megterhelő. Hivatalosan ennyi pénzt tudok beadni, feltűnő lenne egy jobb autó csak úgy a semmiből, nem tudom így tudjátok e mire gondolok. Havi plusz 1-200 ezrem van - nem bejelentett munkaból
2023. ápr. 19. 17:16
 6/9 anonim ***** válasza:

5: Értem, de akkor mért nem törlesztetek elő, és mért nem gyűjtöd előre össze az autó vételárát?

Lehet céges autó is éppen, lehetne bérelni vagy lízingelni, jobban kijönnétek az árral.

2023. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"feltűnő lenne egy jobb autó csak úgy a semmiből, nem tudom így tudjátok e mire gondolok" Ja, azért kell még ezt is hitelre venni :D
2023. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát nem, csak leírható lenne...
2023. ápr. 19. 19:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne leírható? A vállalkozásra gondolsz? Mert akkor meg nem az számít, hogy te mennyi fehér és fekete jövedelmet szerzel
2023. ápr. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!