Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel esetén, ha befizete...

Lakáshitel esetén, ha befizetek egy előleget, ami ha jól tudom az össz ár 20%, utána miként jutunk a bankkal közös megegyezésre a további részleteket illetően?

Figyelt kérdés

Nem állíthatom én be előre egyetlen részlet összegét? Mitől függ, hogy hány év leforgása alatt törlesztem? Később módosíthatok rajta, ha esetleg csökken vagy növekszik a fizetésem?


Még valami, ha nekem a bankszámlámon már megvan a lakás teljes összege, de azért is azt mondom a banknak, hogy részletekben fizetem, arra ő mit lép? Engedni fogja?


2021. máj. 22. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Eldontod hogy a lakas mekkora reszet szeretned onerobol, ez jogszabaly szerint minimum 20%, banktol fuggoen meg valahol 20-50 kozott.

Maradekra tudsz hitelt felvenni, ha akarsz, akar mindre, akar egy kis reszere, vagy semennyire. Hitelt akkor is kaphatsz ha milliardjaid vannak, miert ne adna bank azert mert nelkule is megvenned, nekik jo ha hitelt veszel fel, kulonben nem adnad.


Az pedig hogy mennyi idore veszed fel egyreszt a te dontesed, masreszt az osszeggel egyutt ez fogja meghatarozni a havi torlesztot szoval a banktol is fugg hogy maximum mekkora torlesztot engednek neked.

Onnantol meg hogy felvedded a hitelt te barkmikor fizethetsz tobbet mint a havi torleszto, kevesebbet viszont nem.

2021. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az önerőt nem a banknak fizeted, hanem annak akitől a lakást veszed. Ha kell hozzá még 10 millió, akkor eldöntheted, hogy ezt a banktól hány évre kéred kölcsön és milyen kondíciókkal (változó/fix kamat). Ha mindent megbeszéltetek, akkor a bank kalkulál és kijön, hogy az adott futamidő alatt mennyit kell havonta fizetned. Ennél kevesebbet nem fizethetsz sosem, akkor sem ha anyagi problémáid vannak. Előtörleszteni bármikor lehet. De azt be kell jelenteni a banknál, nem simán csak többet utalni.

Minnél több pénzed/bevételed van, annál könnyebben ad hitelt a bank.

2021. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!