Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet valami hatranyom ebbol?

Lehet valami hatranyom ebbol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet oltári nagy hülyeség amit kérdezni fogok, de inkább menjek biztosra.

Szóval 2017 - Ben vettem fel Fundamenta lakashitelt. Ez még a mai napig megvan ugye.

Ide is vagyok bejelentve állandó lakcimre. De tervezek külföldre menni. Ha kijelentkezek az itteni Magyar lakcimrol, és bejelentkezek külföldön allandora, azzal a hitelem ugye nem szűnik meg? Igen tudom ez nem csok, hogy nem költözhetek el X évig(elvileg) de nem találtam infót erről a neten..

És ugye ha kint lakok akkor itthon nem lehet állandó lakcimem.

Természetesen fizetnem tovább a hitelt, de nem tudom van-e köze ahhoz hogy ide bevagyok-e jelentve vagy sem.

Remélem nem lett túl katyvaszos ez az egész 😅

Szóval röviden tömören: Felmondhatjak - e a szerződésem a banknál, ha nem ide vagyok bejelentve, de a hitel a nevemen van ami ezen a házon van.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat, és elnézést ha nagy badarsagot kérdeztem, de nem szeretném emiatt elvesziteni a házat.

Megegyszer köszönöm 😊


2023. máj. 12. 01:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a banktól kell megkérdezni. Meg azt is, hogy ha ez probléma, akkor milyen alternatíva létezik.
2023. máj. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

"És ugye ha kint lakok akkor itthon nem lehet állandó lakcimem."

Miért is nem? Semmi nem tiltja...


Több ezer emberke él külföldön úgy, hogy van "állandó" magyarországi címe. Van, aki 25 éve haza sem jött.

Ha megtartod az itthoni címedet, de külföldön élve ott leszel biztosítva, akkor arra figyelj, hogy a külföldi biztosításodat a NEAK-hoz annak keletkezését követő 15 napon belül jelentsd be a NEU.70 formanyomtatványon ->


[link]


A kérdésed többi részére (banki) nem tudok válaszolni.

2023. máj. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Amíg fizeted a hitelt rendesen, addig a Fundit nem fogja érdekelni, hogy hol élsz vagy hova vagy bejelentve. Ez nem CSOK, hogy az állam beleszóljon.

Az lakástakarék állami támogatásának egyetlen feltétele, hogy lakáscélra használd fel, ami a hitellel megvalósult. Senkit nem fog érdekelni, ha nem lesz magyarországi lakcímed.


Nekem úgy van, hogy megvettem a lakásomat Fundi hitelre, de a jelzálog a szüleim házán van. Én pedig sokáig nem is jelentkeztem be a lakásba. Senki nem foglalkozott vele.


Mellesleg meg is tarthatod a magyar lakcímet, attól még élhetsz kint.

2023. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem lesz belőle probléma ha itthon nem jelentkezek ki?
2023. máj. 12. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Mint mondottam:


Ha megtartod az itthoni címedet, de külföldön élve ott leszel biztosítva, akkor arra figyelj, hogy a külföldi biztosításodat a NEAK-hoz annak keletkezését követő 15 napon belül jelentsd be a NEU.70 formanyomtatványon ->


[link]


Fogadj szót! :D

2023. máj. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi ötös 😁
2023. máj. 13. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a nyomtatvány nem jön be a második linknél, akkor az első linkre kattints rá (eredeti link), mert át lett másolva, azért nem jön be. ;)
2023. máj. 14. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!