Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyik családtagom szeretne az...

Egyik családtagom szeretne az én szerződésemmel áruhitelt felvenni, származik-e bármilyen hátrányom belőle?

Figyelt kérdés
Határozatlan idejű munkaszerződésem van, ezért az én nevemmel szeretne felvenni. Azon gondolkodtam, hogy származik-e ebből bármilyen hátrányom? Huszonéves vagyok, sosem volt még hitelen és nem is tervezek egy jó ideig még biztosan felvenni.

2023. jan. 18. 13:01
1 2
 1/20 qkker1 ***** válasza:
84%
Mégis hogy gondolja? Más név van a munkaszerződésben és más az igazolványaiban?
2023. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, majd ha nem fizeti, akkor te kifizeted helyette, elvégre a te neveden van.

Nem véletlenül nem kap saját névre.

2023. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Pekka ***** válasza:
100%
Ha nem fizeti, akkor megszívod rendesen. Én a helyedben meggondolnám.
2023. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj, hogy nem fizetné, hanem hogy a fizetése nagyrészét feketén kapja. Az ő fizetése amúgy bőven több, mint az enyém.
2023. jan. 18. 13:17
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyit mondanék a kedves rokonnak:

[link]


Ha nem kap hitelt saját jogon, majd biztos fizetni fogja, amit a te neveden vesz fel. Pláne áruhitel. Fogadok iPhone-ra...

2023. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor spóroljon, ha több a fizetése. Én nem vennék fel másnak hitelt, az biztos.
2023. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, ha nem fizeti a hitelt, rajtad hajtják be, hiszen a neveden van, te felelősséged. Ha összevesztek, ha bármilyen egészségügyi gondja van a következő években/évtizedben, avagy csak nem akar fizetni bármikor megteheti, és rád hárul a hitel fizetési kötelezettség.


Ezen felül, ha hitelre van szükséged, a hitel elbírálásod függ ettől a hiteltől is (amíg nincs visszafizette).

2023. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Megbízható ember, nem lenne olyan, hogy nem fizetné, nincs olyan szomorú családom, mint itt minden válaszolónak, hogy átakarnának b.szni 0/24. Arra voltam csak kíváncsi, hogy bármi bajom származna-e a bankszámlámon vagy ilyesmi, de ezek szerint nem. Köszönöm a választ attól függetlenül!
2023. jan. 18. 13:40
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is vehetek fel a nevedre áruhitelt? Gondolkozzál már ember!


"fizetése nagyrészét feketén kapja."

Amíg kapja! És ha nem kapja? Akkor majd te fizeted helyette?

Bármi történhet vele. Kirúgás, baleset, halál stb. Akkor aztán fizethetsz. Egy ilyen hülyeség miatt egy életre kibaszhatsz magaddal. Láttam már 150ezres tartozásból millió feletti végrehajtói követelést.

2023. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mindenki megbízható az elején. Aztán jaj, most ezért nem, jaj most azért nem tudom fizetni, blabla.

Amúgy mennyi pénzről van szó?

2023. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!