Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyik családtagom szeretne az...

Egyik családtagom szeretne az én szerződésemmel áruhitelt felvenni, származik-e bármilyen hátrányom belőle?

Figyelt kérdés
Határozatlan idejű munkaszerződésem van, ezért az én nevemmel szeretne felvenni. Azon gondolkodtam, hogy származik-e ebből bármilyen hátrányom? Huszonéves vagyok, sosem volt még hitelen és nem is tervezek egy jó ideig még biztosan felvenni.

2023. jan. 18. 13:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy pénzügyekben NEM szabad megbízni a családtagokban, mert hiába gondolod úgy, hogy "megbízható, sosem verne át", az élet bizony nagyon sokszor meg tud lepni.

Szóval hacsak nem anyukádnak kell én tuti nem mennék bele.


Igaz, attól is függ, mekkora hitel, mert egy 100 ezret egy mosógépre még be lehet vállalni, de ha a legújabb csillivilli iPhone-ra akar fél milliós hitelt, hát egy nagy lópikulát!

2023. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
120000 kb.
2023. jan. 18. 13:59
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha több a fizetése, és nincs 120 ezer félretéve, akkor meg pláne nem vennék fel neki hitelt. Ha eddig nem tudta félretenni a törlesztőre valót, akkor ezután mi garantálja?
2023. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak hátrányod származhat belőle. Hivatalosan te fizeted a hitelt és te vállalod a felelősséget minden tekintetben
2023. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ahogy előttem írták, aki jól keres és nem tud összerakni 120k-t, annak még biciklit sem szabad kölcsönadni, nemhogy hitelt felvenni a nevében.
2023. jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor összegezzük:

Bőven jobban keres, mint te, csak részben feketén és ezért nem adnak neki hitelt. Azaz, ha te keresel egy átlagos nettó 220-at, akkor ő valahol 300 körül kereshet. Ha ebből nem tudott összespórolni egy év alatt 120-at (havi 10 ezer!), akkor majd pont az általad felvett hitelt fogja fizetni...


Arról nem is beszélve, hogy ha csak egy részét kapja feketén a fizetésének, tehát pl. minimálbérre van bejelentve, akkor miért is nem kap áruhitelt? Egy minimálbérre is 66 ezres hitelt enged a JTM. Csak nem televan már más hitelekkel? Esetleg havi 80-100 ezret elver szerencsejátékra?


Téged barátom úgy át akarnak vágni a palánkon, hogy csak úgy nyekkensz!

2023. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

A kérdező csak megerősítést várt arra, amit szeretett volna: igen, vedd fel nyugodtan a hitelt. Nem kapta meg a megerősítést, de ő homokba dugja a fejét.

Már nem áll szóba velünk. Meg is érdemli, amit majd kap.

2023. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy cseszik ki saját magával ahogy akar. Én nem vennék fel hitelt senkinek sem. Te a barátodnak felvennél. Ha a barátoddal összeveszel, vagy ő gondol egyet és nem fizet esetleg meghal... akkor te fizetsz.

A gyakorin éppen elég rémtörténetet olvastam hogy a pénzügyi analfabéta többmilliós lakáshitelt vett fel másnak amit végül neki kellett kifizetnie.

2023. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 NTBS ***** válasza:
100%
Ne engedd. Csak bajod lehet belőle.
2023. jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kérdező, fogalmazzunk pontosan, nem a "te neveddel" vesz fel hitelt a rokonod, hanem te veszel fel hitelt és a rendelkezésére bocsátod. Aztán minden hónapban lesed az egyenleget meg az értesítőket, hogy mikor kell kérni tőle a pénzt, amit neked kell befizetned/elutalnod.
2023. jan. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!