Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzálog kölcsön közben ha...

Jelzálog kölcsön közben ha fizetésem (bér) ideiglenesen megszűnik, történik valami?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogyha jelzálogkölcsönt veszek fel, amit fizetéssel, stb. tudok igazolni, viszont tudom előre, hogy eljövök a munkahelyemről és kb fél évig nem lesz munkaviszonyom, se fizetésem.

Számit-e ez valamit a törlesztésnél, ha ettől függetlenül maga a törlesztés folyamatos? Lehet-e valami következménye?


Köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 18. 05:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Törleszteni kell akkor is, logikusan.

Vannak a hitelekre biztosítások (magasabb havidíj, cserébe rugalmasabb hozzáállás, ha nem tudod fizetni), illetve nem szabad megvárni, hogy elmaradásod legyen, előre egyezkedni kell velük, hogy elvesztetted a munkádat, de nem szeretnél hátralékot halmozni, végrehajtóhoz kerülni, ilyenkor milyen lehetőségeid vannak.

2023. ápr. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Maga a törlesztéssel nem lenne gond, csak a bevétel maradna el egy ideig, de attól tudom majd fizetni a dolgokat.


De akkor elvileg ez nem akadály nekik és csak addig kell bevételt felmutatni, amíg a hitelt folyósítják?

2023. ápr. 18. 06:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. ápr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, reggel van még, az "ettől függetlenül maga a törlesztés folyamatos" mondatrészt nem fogtam fel, pedig eskü többször elolvastam. :)


De igen, utólag alapvetően senki nem kér számon, hogy hol dolgozol, ha a hitelt fizeted.

Ez alól egyetlen kivétel lehet: szoktak a bankok kedvezményes konstrukciókat ajánlani azért cserébe, hogyha a) hozzájuk érkezik a fizetésed számlára b) legalább X összegben van bejövő - jövedelem jellegű - pénzmozgás.

Ez inkább kisebb hiteleknél, személyi kölcsönöknél, hitelkeretnél jellemző, te pedig jelzálolgról írsz, de nézd meg azért a kinézett hitel feltételeit, nehogy belefuss ebbe, mert akkor viszont számon kérhetik, hogy nem kapsz fizetést, hiába fizetsz rendesen.

2023. ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A jövedelem csak a folyósításig számít. Ha már ki lett utalva a hitel, akkor a lőtéri kutyát se érdekli, hogy nincs munkahelyed, amíg fizeted a törlesztőket.

Nekem volt olyan, hogy szeptemberben vettem fel hitelt (kocsira) és novemberben felmondtam a munkahelyemen. Igaz, januárban kezdtem új helyen, de a lényeg, hogy mivel a törlesztőt fizettem, senkit nem érdekelt a munkahelyváltás.

2023. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2023. ápr. 18. 19:01

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!