Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha meghal egy rokonom (édesany...

Ha meghal egy rokonom (édesanyám) és volt neki személyi kölcsöne akkor rám száll a hitele is?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 A kérdező kommentje:
Nincs párom. És nem sikerült lakást vennem ahogy mondod. Nem voltam eleresztve korábban se pénzileg sajnos. A temetés költségét meg a 4life directel fogjuk megoldani ugyhiszem. Mert a szüleim már fizetik jo par éve a 3900 ft havi dijjat. Ez ilyen kb biztositas hogy legyen pénz a temetesre.
2023. ápr. 9. 19:44
 42/72 A kérdező kommentje:
Egyebkent meg van kb 2 millio ftom összvissz. Ennyi a vagyonom kb.
2023. ápr. 9. 19:46
 43/72 A kérdező kommentje:
A szüleim meg 63 és 67 évesek
2023. ápr. 9. 19:49
 44/72 anonim ***** válasza:
hallod, ne égesd már tovább magad
2023. ápr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 A kérdező kommentje:
Majd én tudom hogy válaszolok e vagy nem de köszi a tanácsot.
2023. ápr. 9. 20:44
 46/72 anonim ***** válasza:
100%

Azért akkor is furcsa. Én sem voltam eleresztve, de 20 éves korom óta dolgozom. Indítottam egy lakástakarékot havi 10 ezerrel és mivel szülőkkel éltem, nem kellett albérletet fizetni, így még a lakástakarék mellett is tudtam valamennyit félre tenni (kajába, rezsibe persze beszálltam). Sokáig tartott, de 32 évesen tudtam venni egy panellakást 8 millióért, 6,5 millió hitellel.

Persze, most már 25 millió alatt nem veszel lakást, de 8 éve még bőven 10 alatt kaptál jó állapotút. És még ha nem is túl jó a fizetésed, azért a szülőkkel élve 8-10 év alatt simán össze lehetett volna gyűjteni azt a 1,5-2 milliót az önerőre.


#40 voltam

2023. ápr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 A kérdező kommentje:
Hát itt mindenkinek a maga keresztje nekem nem voltak ilyen lehetősegeim. Sajnos.Na meg a hitel? Azt meg biztos nem veszek fel sosem volt hitelem. Most A hitelem ugyan van de az persze más. Szóval nem mindig ugy van mint a bibliába. Én például nem kezdtem el 20 évesen dolgozni. Asztalos a szakmám. Dolgoztam benne 6 évet maszeknal persze nem voltam bejelentve. Meg ugye senki. Aztán Szabolcs megyéből felkerultem pestre 8 év biztonsagi őrseg. Az asztalost nem folytattam nem érdekelt tovabb. Most pedig már 3 éve az őrseget ott hagytam és ugymond jo fizetesu vagongyárba dolgozok. Ugyhogy röviden ez volna.
2023. ápr. 10. 16:43
 48/72 anonim ***** válasza:
100%

Milyen lehetőség nem volt? Lakástakarékpénztárt bárki köthetett. Minimum összeg sem volt, szóval 5000 forinttal is el lehetett kezdeni és állami támogatás volt rá.

És bocs, de asztalosként egész jól lehet keresni, csak nem kellett volna 6 évig olyan helyen maradni, ahol nem jelentenek be. Ha más nem, akkor vállalkozóként kellett volna csinálni. Fel nem fogom, miért hagyják az emberek, hogy kihasználják őket ilyenekkel, hogy nem jelentik be.


De akkor ha jól számolom, 17 éve dolgozol. Én csak 3 évvel kezdtem hamarabb, szóval nincs akkora előnyöm. De nem is dekkoltam 6 évet egy vacak helyen, hanem 3-4 évente állást váltottam, meg képeztem magam, hogy jobb fizum legyen. 5 munkahelyem volt eddig, minden váltáskor 20-30%-kal lett magasabb a fizu.

Úgy látszik nálad akkor az önfejlesztés hiánya lehetett a gond, meg hogy beragadtál egy rossz helyen.


A hitel meg nem az ördögtől való, csak ésszel kell felvenni. Én lakásra és kocsira is fizetek hitelt és egy kocsi hitelét korábban már végig törlesztettem. Nyilván most baromi drágák már a hitelek, de ha 10 éve vettél volna egy kisebb lakást, annak lenne 40-50 ezer a törlesztője, ami azért egy szerényebb fizetésből is kigazdálkodható és SOKKAL olcsóbb, mint egy albérlet.

Gondolom azért 40 évesen, 17 év munkával a hátad mögött nem ilyen bruttó 250-et keresel...

2023. ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 A kérdező kommentje:
Bruttó 445 a fizum. De ugyhiszem innen is megyek nyugdijjba. Amugy is szerettem mindig a vonatokat. Most meg hogy dolgozhatok benne az külön jó. 1999 be kezdtem tanulni az asztalos szakmát 4 éves volt a suli. Mikor végeztem akkor még abban az évben elmentem maszekhoz dolgozni hogy ne essek ki a melobol. 6 évig csináltam de a végén már szar volt a fizu na meg amugy is. Utanna meg kiábrándultam a szakmabol nem érdekelt tovább. Elmentem őrnek azt csináltam 8 évet. De nem igazán lehet azt se sokáig csinalni. Kicsit tönkre tesz. Igen valóban nem sok helyen dolgoztam nem voltam erről híres sose hogy váltogatok. Na meg nagyon türelmes ember vagyok a 6 év bejelentetlen asztalos meló is mutatja. Vállalkozást meg abszolút nem akakrtam csinalni ennyire nem érdekelt a szakma. Na meg ott gépek stb meg asztalos műhely, kivaltani az ipart stb. Tortúra.Most itt tartok nem mondom hogy a full szegény kategoriaba tartozok sőt. De azert minden fillért megbecsülök. Legalábbis ugyhiszem
2023. ápr. 10. 19:27
 50/72 A kérdező kommentje:
Na meg 20 évesen eszembe se volt ilyen hogy lakástakarék meg ilyenek. Örultem ha érettségi meg stb meg volt. Nem koncentráltam ilyen dolgokra. Még annak ellenére sem tudtam ilyenekről hogy anyukám otp be dolgozott 13 évet. Egyébként volt nekem Allianz életbiztosítás is azok kicsit átvertek nem jöttem ki jol belőle. Aztán volt Generali önkéntes nyugdíj pénztaram is. 10 év utan ki kellett vennem a hozamát 500 ezret. Viszont annak is helye volt sajnos. De azok is megadoztattak ketszer a felvett összeget szóval naluk is zsákutca volt. Utánna megfogadtam hogy nem kezdek semmilyen maszek vagy állami szervezettel ilyen pénzügyjtes cimen
2023. ápr. 10. 19:33
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!