Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha meghal egy rokonom (édesany...

Ha meghal egy rokonom (édesanyám) és volt neki személyi kölcsöne akkor rám száll a hitele is?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
100%
Az örökös(ök)re száll.
2023. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs mellé törlesztésvédelmi biztosítás, és az örökösök nem utasítják vissza az örökséget, akkor nekik kell tovább fizetni.
2023. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
100%

Csak hitelt nem lehet örökölni.


Ha az örökölt vagyon több, mint a fennálló hitel, akkor a hitelt kiegyenlítő részére igényt tart a hitelező.


Ha kevesebb az örökölt vagyon, minta mennyi a követelt hiteltartozás, akkor lemondhatsz az örökségről, és akkor nem örökölsz hitelt.

2023. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 A kérdező kommentje:
Igen kb én is igy tudtam hogy visszautasithatom az örökséget. Ámde az a gond hogy sok örökseg nincsen jelen pillantban. Mert anyuéknál lakom. És ha nem kell az örökség akkor nincs hol laknom majd. Szoval zsákutca
2023. ápr. 8. 19:28
 5/72 anonim ***** válasza:
100%

Ámde az a gond hogy sok örökseg nincsen jelen pillantban


Értem, tehát a ház az nem sok... Kérdező hány éves vagy, 10?

2023. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg akarod tartani az ingatlant, akkor rád száll a hitel is.
2023. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
77%
mondj le a hazrol, koltozz el (gondolom cask több vagy mint...18?), alberlet, melo...felnoni
2023. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
100%

Egy személyi kölcsön törlesztője csak nem nagyobb, mint az albérlet díja... Vagy az ingatlan értéke - minusz végtörlesztés is pozitív mérleg lenne.


#5 jól mondja

2023. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 A kérdező kommentje:
Nem 40 éves vagyok. Viszont az alberlet drága. Egyébként dolgozom van melóm. De mostanában azért nem könnyű csak ugy alberletbe menni. Másik meg voltam már albérletbe 3 évet kőbányán például. De mondanom se kell hogy akkor egy 4.emeleti panel lakás ára a becsüs szerint 11 millio volt. Ma meg hagyjuk az árakat szerintem. Nem jokedvemből vagyok a szülőknél és sajnos ez a tendencia van jelen. Sokaknál
2023. ápr. 8. 21:51
 10/72 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom nem érted.

Örökölsz egy házat, ami jó eséllyel több 10 millió Ft-ot ér. Személyi kölcsönt meg nem szoktak pár milliónál többet felvenni. Tehát ha eladod a házad és az árából végtörlesztesz, még mindig maradható egy csomó pénzed, amiből vehetsz kisebb lakást esetleg.

Vagy másik eset: Nem adod el a házat, a hitelt átvállalod, de a hitel törlesztője még mindig kevesebb lesz, mintha albérletet kellene fizetned. Így is jobban jársz, mintha lemondanál mindenről.

Persze ez csak általános gondolatmenet. Kellene tudni mennyi és milyen konstrukciós hitelről van szó meg milyen ingatlanról, de 98%, hogy egy személyi kölcsön miatt nem érné meg veszni hagyni egy házat.


#8

2023. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!