Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha meghal egy rokonom (édesany...

Ha meghal egy rokonom (édesanyám) és volt neki személyi kölcsöne akkor rám száll a hitele is?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 A kérdező kommentje:
Hát jok az ötletek ha ilyen könnyű lenne lakást venni meg munkahelyet is váltani. Megjegyzem jol érzem magam itt nem is nagyon akarok elmenni innen. Úgymond kielégitő a nettóm már az én életvitelemhez. Tulorat nem engednek egyébként. Igy is van időkeretem 119 óra amit le kell dolgozni. Mondjuk más részlegeknek meg 500 ora. Szóval jobban jartam. De visszaterve sajnos ezek az opciok nem hipp hopp mennek
2023. ápr. 9. 09:38
 32/72 anonim ***** válasza:
Az előbb már írtam, elajándékozza édesanyád nektek a házat! S utána a hitelről lemondtok. Így nincs mit visszafizetni!!!
2023. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 A kérdező kommentje:
Aha értem 🤔. De akkor mindenki igy csinál? Aki nem akar hitelt a nyakába? Tul egyszerűnek tűnik de ok
2023. ápr. 9. 10:00
 34/72 anonim ***** válasza:
Nem tudom mindenki így csinálja-e. Mi így tettünk, kb. 8 éve már a gyerekek (férjem, s a húga) nevén a ház, anyósomnak még mindig van vagy 3-4 hitele (ami nem tudom egyszer lejár-e, mivel ezek ilyen mindenféle kártyás hitel, amire minimumot is lehet fizetni). De mivel nincs más örökség, így arról, ha arra kerül a sor, lemondanak, s nem örökölnek semmit. A ház meg már az övék.
2023. ápr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
100%

Van hitelfedezeti biztosítás, van olyan személyi kölcsön, amibe ez bele van építve, vagy lehet hozzá kérni, pont arra jó, hogyha az adós a hitel futamideje alatt elhuny, akkor a bankot a biztosító kártalanítja, az örökösre így nem hárul semmi...

Igaz így némileg drágább a hitel, de nem számottevően itt például az aktuális törlesztőrészlet 6%-a, tehát ha havi 40 ezerrel törlesztesz, akkor havi 2400 Ft


[link]

2023. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
100%

A 2,7 milliót ketté kell osztani, ha ketten örököltök. Az már csak 1,35 millió és valszleg tudnál a bankkal egyezkedni, hogy ne 2 év alatt kelljen kifizetni, hanem mondjuk 5 év alatt, az már rögtön csak kb 30 ezer havonta, ami kibírható cserébe a lakásért.

Ha a tesód nem tudja a saját részét fizetni, az legyen az ő baja.


De amúgy ha 2 év alatt kimegy a hitel, akkor minden hónapban legalább 100 ezerrel csökken a visszafizetendő.

2023. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 A kérdező kommentje:
Mindegy sosem értettem ezekhez a dolgokhoz. De remélem nem most lesz hogy a szuleim elmennek.
2023. ápr. 9. 12:40
 38/72 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy addig ne merjenek meghalni, amíg nem fizették vissza a hitelüket, nem képzelik, hogy Te majd még azt is fizeted a megörökölt lakás rezsije mellett.
2023. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
100%
Felteszek egy provokatív kérdést: ha stesszelsz, hogy édesanyád elhunyta után hogy fogsz több év alatt 2,7 millió Ft-ot törleszteni, akkor miből tervezed a temetés közel 1 millió Forintos költségét kifizetni? Erre van már félretett pénzetek?
2023. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem értem. Ennyire kései gyerek vagy, hogy a szüleid már öregek?

Én is 40 vagyok, anyám 65 és jó eséllyel velünk marad még legalább 15-20 évig.

A másik, hogy ha 40 éves korodra nem sikerült egy kis lakást sem venned, akkor valamit rosszul csinálsz. 8 évvel ezelőttig kifejezetten olcsók voltak az ingatlanok. Meg nem egyedül kell boldogulni

Párod nincs?

2023. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!