Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ennek a három feladatnak mi a...

Ennek a három feladatnak mi a megoldása levezetve?

Figyelt kérdés

Mosógépet szeretne vásárolni 80 ezer forintért. A következő fizetési lehetőségek közül az ön számára melyik a legkedvezőbb, ha a piaci kamatláb havi 2%? Válaszát számítással indokolja!


a) 80 ezer forint készpénz azonnali kifizetése.


b) 15 havi részletre vásárol, a havonta fizetendő összeg 6000 Ft (először 1 hónap múlva). Az egyszeri kezelési költség 3% a folyósított hitel összegére, mely azonnal fizetendő.


c) A vételár 30%-át készpénzben azonnal kifizeti, utána 10 hónapon keresztül havi 6000 Ft részletet fizet, az egyszeri kezelési költség 3,5% a folyósított hitel összegére, mely azonnal fizetendő.



2023. febr. 19. 09:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha a “2% havi kamat” az kamatos kamat, nem pedig egyszerű, akkor jól számolt a #3.
2023. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#10 Azért csökken mert jelenértéket számolunk. Ha a jövőbeli értéket számolnánk, akkor növekedne.
2023. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kösz, csak azt nem értem, hogy:

Én nem a jelenben, hanem a jövőben 15 hónap múlva (15 hónap alatt) fizetem ki.

Ha Te számításod helyes, ki az a bolond, aki nem részletre, halasztott fizetésre veszi.

Még úgy is olcsóbb, hogy egyszeri kezelési díjat is fizetek pluszban?

2023. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ok, értem..

Bár a piaci kamatláb adok/kapok viszonylatban nem egyezik meg, ha így lenne bukna a bank.

2023. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A jövőben kifizetett 6000 Ft-oknak számoljuk ki a jelenbeli értékét és ezeknek az összegét hasonlítjuk össze az ugyancsak jelenbeli 80000 Ft-tal.

Ez csak egy iskolai példa a valóságban az áruhitelek kamata magasabb, mint az a hozam amit az alternatív befektetéssel el lehetne érni, kivéve az akciós 0%-os THM-es áruhiteleket, azokat valóban érdemes igénybe venni.

2023. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#9 Nincs mit!
2023. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!