Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyösszegű diákhitel tavaszi...

Egyösszegű diákhitel tavaszi szemeszterben mikor szokott érkezni?

Figyelt kérdés
Február 6-án kezdődik a szorgalmi hét, beiratkozás és tárgyfelvétel megtörtént. Kinek mi a tapasztalata ezzel? Mikor kaptatok pénzt?

2023. jan. 30. 12:16
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
 311/849 A kérdező kommentje:
Nekem sehol nem aktív pedig mar mikor bejelentkeztem és tegnaptól már szorgalmi időszak van😔
2023. febr. 7. 13:04
 312/849 anonim ***** válasza:
80%
szerintetek az hogy van, hogy ha a NEPTUN-ban nézem a FIR-t akkor azt írja, hogy hiba az adatok betöltése közben viszont amúgy aktív vagyok és konkrétan a FIR-ben is aktív vagyok??
2023. febr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 313/849 anonim ***** válasza:
80%
amúgy így visszagondolva, én szeptemberben úgy kaptam diákhitelt, hogy a FIR rendszerben aktív volt, de a neptunban az utalás után kb. 2 héttel lettem ott aktív..
2023. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 314/849 anonim ***** válasza:
80%
Na végre megtudtam nézni, benne van, hogy aktív a tavaszi félévem a FIR rendszerben és a Neptunban is. Nekem itt ne kamuzzon a DH központ.😂 Esténként frissítik a Neptunt nálunk(DE), a DiákhitelDirektet hajnalban/reggel. Még nincs veszve a holnap, de péntek fixen meg kell így jöjjön. Ha nem, akkor megcsúsztak a diákhitelesek az ügyintézéssel és majd küldik valamikor..
2023. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 315/849 anonim ***** válasza:
80%

Csatlakozom hozzátok. Én is várakozok, pedig egyre sürgetőbb lenne. Nekem ez az első igénylésem, DH1-re, DH2-az már van egy ideje. Valamikor január elején adtam be az igénylést, akkor ugye írták hogy nem tudják elfogadni, mert épp passzív félévem volt, mondták hogy így zárják is a szerződést, ami aztán nem történt meg. 1 hete érdeklődtem, és mondták, hogy igen, nem zárták végül le, és ebben a félévben lekérdezik az adatokat. A státusz az február 1-én “feldolgozás alatt”-ra került. A bejelentkezés első napján aktívra raktam magam még valamikor januárban, az órarendem is teljesen összeállt már a 3. napra, múlt hét hétfőn. A szorgalmi időszak tegnap elkezdődött. Ennek ellenére FIR-ben továbbra sem látszódik a félév. Gondolom így még egy darabig ne reménykedjek semmiben…

(SZE)

2023. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 316/849 A kérdező kommentje:

316-os: pacsi SZE✋🏼

Te tudsz esetleg hallgatói jogviszony igazolást kérni már Neptunba?

2023. febr. 7. 13:31
 317/849 anonim ***** válasza:
80%

317-es: ✋🏻

Nem, nem tudok. Mindig szoktak írni, hogy mikortól lehet, egyelőre még semmit nem kaptam róla. De nem szoktak vele kapkodni. Az őszi félév szeptemberben 5-én kezdődött, a jogviszony igazolásokat 14-étől lehetett kérni.

2023. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 318/849 A kérdező kommentje:
Akkor nem nekem rossz valami✋🏼
2023. febr. 7. 13:54
 319/849 anonim ***** válasza:
80%

319 ✋🏻


Nem, szerintem ez általános. Nekünk a SZE-n szerintem egy ügyintézőnek jóvá kell hagynia az aktív félévet, és utána kerülnek FIR-be az adatok(mikor a bejelentkezésnél a “Folyamatban” “Elfogadva”-ra vált).Na és itt van a baj. Mert szerintem ezzel nem kapkodnak. A sorsunk az egyetem kezében van egyelőre. Ez azért baj, mert utána még a DH jóindulatára is szükség lesz, hogy minél előbb megkapjuk, mikor aktívak leszünk FIR-be. Sajnos a lépcső első fokán állunk.

2023. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 320/849 anonim ***** válasza:
80%
En mar febr 1.kaptam jogviszony igazolást, es febr 1.volt a bejelentkezés is. (mondjuk ez DE)
2023. febr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!