Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyenkor mi van? Más házán...

Ilyenkor mi van? Más házán van másnak a tartozása hogy lehetséges ez? Vagy történt valami ügyvédi mulasztás?

Figyelt kérdés

3éve a szüleim egy magánszeméllyel megegyezve ügyvéd által vettek havi részletre egy házat, be is lett jegyezve a tulajdonlapban tulajdonjog fenntartással való eladás

A probléma az, hogy fél éve rákerült a vett házra a tulaj miatt kb 600ezer ft tartozás

Voltak ügyvédnél, ott aláírták az adásvételit (kilett fizetve az utolso reszlet itt) és beleírták a szerződésbe, hogy az eladó (volt tulaj) teljes egeszeben magáénak elismeri azokat a tartozásokat

De kifizetni nemtudja jelenleg

Aztán elmentek a végrehajtóhoz anyámék az meg aztmondja nemtudja levenni a házról a tartozást



2023. jan. 29. 00:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégse fizeti ki, akkor ti kifizetitek helyette, és polgári peres úton visszaszerzitek tőle.
2023. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem a bejegyzett tulajdonos még mindig az eladó. Mondjuk ha én így vennék ingatlant (ami egyébként kizárt) akkor minimum, hogy legalább negyedévente figyelném a tulajdoni lapot és ilyen esetben az utolsó részleteket visszatartottam volna.
2023. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Igen, nézniük kellett volna a tulajdoni lapot
2023. jan. 29. 11:21
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a bejegyzett tulajdonosok - fentebb már írta a kérdező - már a gyanútlan szülők.

Ha van tartozáselismerő nyilatkozat, akkor el lehet indítani a végrehajtást, nem kell hozzá polgári per. Munkabére csak van a valaha volt tulajnak.

A 600 ezret meg ki kéne fizetni, mielőtt a végrehajtó megjelenik.

2023. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"A 600 ezret meg ki kéne fizetni, mielőtt a végrehajtó megjelenik."


Addig viszonylag nyugodtság van, amíg a végrehajtó becsértéket nem közöl az ingatlannal kapcsolatban. Onnantól kezdve kell elkezdeni aggódni, mivel ez már az árverésre bocsátás előszele.


Én is azt tenném, hogy ha az eladó nem tudja rendezni a tartozását, akkor kifizetném helyette, hogy tehermentes legyen az ingatlan (már ha tudjátok) ne írják ki az árverést. Utána/közben mehet az eladó ellen a végrehajtási eljárás, hogy be tudjátok rajta hajtani. Ha másképp nem, hát munkabérből, vagy nyugellátásból.

2023. jan. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!